شهریور 04, 1397 08:00 Asia/Tehran [Updated: مرداد 17, 1401 13:31 Asia/Tehran]
  • مسجد الاقصی؛ شناسنامه و عقیده مسلمانان

اداره اوقاف قدس و امور مسجدالاقصی گفت مسجدالاقصی بخشی اصیل از عقیده هر مسلمان است که قابل تقسیم و مشارکت نیست.

به گزارش پارس‌تودی به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین؛ اداره اوقاف قدس و امور مسجدالاقصی روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد، دادگاه رژیم صهیونیستی حق صدور هیچ حکمی را درباره مسجدالاقصی ندارد و مسجدالاقصی همواره یک مسجد کاملا اسلامی خواهد ماند و هیچ‌کس در آن شریک نیست. 

اداره  اوقاف قدس و امور مسجدالاقصی تصریح کرد، تصویب اقامه هرگونه نماز و آیین عبادی برای غیرمسلمانان در مسجد الاقصی و تغییر وضعیت تاریخی، دینی و حقوقی حاکم بر آن در مرحله قبل و بعد از سال 1967 تجاوز آشکار به اسلام و مسلمانان در سراسر جهان است.

این نهاد درباره اتخاذ هرگونه تصمیمی که باعث حذف مسجد الاقصی شود و نیز به تبعات اقدامات گروه‌های تندروی صهیونیست که سعی در دامن زدن به جنگ دینی را در منطقه دارند، هشدار داد. 

دیوان عالی رژیم صهیونیستی در تلاش برای قانونی کردن انجام مناسک مذهبی غیرمسلمانان، به کابینه این رژیم 60 روز مهلت داده است تا دلایل ممنوعیت یهودیان برای اقامه نماز در مسجد الاقصی را عنوان کند.

رژیم صهیونیستی از سال 2003 به شهرک نشینان اجازه ورود به مسجد الاقصی را داده است و از آن زمان صهیونیست‌ها هر روز به مسجد الاقصی متعرض می‌شوند. 139/120

بیشتر بخوانید:

تاکید سازمان همکاری اسلامی بر حفظ وضعیت تاریخی مسجدالاقصی

روز جهانی مساجد؛ یادآوری جنایت به‌آتش کشیدن مسجدالأقصی/ تحلیل

محمود عباس: حرکات رژیم صهیونیستی علیه مسجدالاقصی غیر قابل تحمل است

کلیدواژه