مهر 05, 1397 16:00 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی

صدها شهرک نشین صهیونیست در اقدامی هتاکانه وارد صحن‌های مسجدالاقصی شدند.

به گزارش پارس تودی، یک هزار شهرک نشین صهیونیست صبح امروز (پنج شنبه) تحت حمایت نظامیان رژیم صهیونیستی از باب المغاربه وارد محوطه ها و صحن های مسجدالاقصی شدند و در بخش های مختلف آن پرسه زدند. 

از سوی دیگر، یک هزار و 450 شهرک نشین صهیونیست نیز با حمایت نظامیان صهیونیست به آرامگاه حضرت یوسف (ع) در شرق شهر نابلس یورش بردند.

شهرک نشینان صهیونیست با چند دستگاه اتوبوس به همراه خودروهای نظامی صهیونیستی وارد آرامگاه حضرت یوسف (ع) شدند که در این تعرض درگیرهای شدیدی میان شهرک نشینان و فلسطینیان صورت گرفت. 

منابع صهیونیستی گزارش دادند، فلسطینیان به سوی خودروهای نظامی صهیونیستی سنگ پرتاب کردند که در پی این اقدام یک نظامی صهیونیست زخمی شد.

شهرک نشینان صهیونیست هر روز به صورت عامدانه به مسجد الاقصی متعرض می شوند؛ این مکان مقدس به جولانگاه نظامیان و شهرک‌‌نشینان صهیونیست برای از بین بردن هویت اسلامی و مسیحی بیت المقدس و جایگزین کردن آن با نمادهای صهیونیسم، تبدیل شده است. 

تداوم تعرضات رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی نه تنها نقض قوانین و مقررات بین المللی بلکه نقض تعهدات این رژیم در قبال فلسطینیان با کشورهای عربی نیز است.

بر اساس موافقتنامه‌ای که در سال ۱۹۹۴ میلادی، میان رژیم صهیونیستی و اردن امضا شد، مقرر شد تا حضور صهیونیست‌ها در محوطه مجموعه مسجدالاقصی ممنوع شود.

سازمان یونسکو نیز با مصوبه‌ای هرگونه رابطه تاریخی و دینی و یا فرهنگی یهودیان با اماکن مقدس در قدس به ویژه مسجد الاقصی را رد کرد و مسجد الاقصی را مکانی مقدس برای مسلمانان دانست.

133/112

بیشتر بخوانید:

یورش ده ها صهیونیست به مسجدالاقصی

یورش ده‌ها شهرک‌نشین صهیونیست به مسجدالاقصی

کلیدواژه