دی 01, 1397 19:19 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • تاکید هنیه بر مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی ضد فلسطینیان

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) گفت: گروه های مقاومت برای مقابله با رژیم اشغالگر قدس و اقدام آنها در هدف قرار دادن غیر نظامیان بی دفاع فلسطینی در راهپیمایی «حق بازگشت» تصمیم مناسبی اتخاذ خواهند کرد.

به گزارش پارس تودی، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس روز شنبه با بیان اینکه رژیم اشغالگر قدس از همه ابزارهای کشتار و سرکوب گری برای توقف راهپیمایی «حق بازگشت» و از بین بردن آرمان فلسطین استفاده می کند، افزود، برای مقابله با اقدام صهیونیست ها در حمله به غیرنظامیان تصمیم مناسبی گرفته خواهد شد.

رئیس دفتر سیاسی حماس تاکید کرد، هدف فلسطینیان از راهپیمایی حق بازگشت، لغو محاصره باریکه غزه است و شهادت فلسطینیان در این راهپیمایی نشان می دهد که موجودیت رژیم اشغالگر قدس در آینده ای نزدیک رو به پایان است.

از آغاز تظاهرات حق بازگشت (30 مارس)به مناسبت «روز زمین» تاکنون، بیش از 250 فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیستها به شهادت رسیده اند که  ۳۵ نفر از این شهدا، کودک هستند. 

خبر دیگر اینکه؛ «سامی ابوزهری» عضو ارشد جنبش حماس روز شنبه در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی ترکیه تأکید کرد، راهپیمایی‌ «حق بازگشت» تا تحقق کامل اهداف فلسطینیان ادامه خواهد داشت، هر چند تاکنون این اهداف به صورت مطلوب محقق نشده است.

ابوزهری درباره نقشه آمریکا برای فلسطین موسوم به «معامله قرن» گفت، هدف از این معامله، عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای عربی و از بین بردن مسئله فلسطین است.

ابوزهری تصریح کرد، ماهیت طرح آمریکا این است که حکومت فلسطین در باریکه غزه محصور بماند و حقوق ملت این کشور در کرانه باختری زیر پا گذاشته شود.

بر اساس طرح آمریکایی «معامله قرن»، قدس شریف به رژیم صهیونیستی واگذار می‌شود؛ آوارگان فلسطینی در دیگر کشورها، حق بازگشت نخواهند داشت و فلسطین تنها مالکیت اراضی باقی مانده کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه را خواهد داشت. 

در چارچوب طرح «معامله قرن»، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا ششم دسامبر2017 شهر اشغالی‌ قدس را به عنوان پایتخت رژیم جعلی اسرائیل معرفی کرد و 14 می 2018 سفارت خود را ازتل آویو به قدس منتقل کرد.

135/118

بیشتر بخوانید:

شهادت یک جوان فلسطینی بر اثر شدت جراحات وارده در تظاهرات «حق بازگشت»

2 شهید و 40 زخمی در سی و نهمین جمعه راهپیمایی «حق بازگشت»

 

کلیدواژه