مرداد 11, 1398 08:21 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • شلیک موشک یمن به پایگاه نظامی «الدمام» عربستان

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن با یک فروند موشک «بالستیک» پایگاه نظامی «الدمام» در شمال شرقی عربستان را هدف قرار داد.

به گزارش روز جمعه پارس تودی، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن پنجشنبه شب با بیان اینکه این عملیات موشکی در واکنش به جنایات متجاوزان به یمن صورت گرفته است؛ گفت: این موشک بالستیک پیشرفته از نوع دوربرد بود که تجربه ای جدید در عرصه توان موشکی مقاومت یمن محسوب می شود.

در همین حال، «ضیف الله الشامی»، وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن درباره عملیات روز چهارشنبه نیروهای مشترک یمنی علیه مواضع  مزدوران سعودی در «الدمام» و «عدن» گفت، این عملیات ابهت آمریکا و عربستان سعودی را شکست و حامل این پیام بود که هر کسی تسلیم اوامر آمریکا باشد در امان نیست.

یگان های پهپادی و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز چهارشنبه در عملیاتی مشترک، پادگان مزدوران سعودی را در شهر "عدن" جنوب یمن  هدف قرار دادند که در پی آن  51 مزدور سعودی کشته و  خسارات سنگینی به متجاوزان وارد شد.

«علی القحوم» از اعضای انصارالله یمن نیز با اشاره به تشدید اختلافات  میان عربستان و امارات در یمن افزود، رژیم سعودی در جنگ یمن تنها خواهد ماند و باید در محاسبات خود بازنگری  کند.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

رژیم سعودی و متحدانش تاکنون به دلیل مقاومت مردم یمن نتوانسته‌اند به اهداف خود در این کشور(به قدرت رساندن  دست نشاندگان خود) برسند.

138/118

بیشتر بخوانید:

عملیات پهپادی و موشکی یمنی ها در"عدن"

کشته شدن 41 مزدور سعودی در عملیات پهپادی و موشکی یمنی ها در"عدن"

کلیدواژه

کامنت