مهر 08, 1398 21:06 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • حماس: تداوم اِشغال فلسطین، تهدیدی برای امنیت و صلح جهانی است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) از سکوت جامعه جهانی در قبال نقض حقوق مردم فلسطین انتقاد کرد.

به گزارش پارس تودی، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز دوشنبه با ارسال نامه‌ای به «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد با تاکید بر اینکه تداوم نادیده گرفتن حقوق مردم فلسطین، ثبات در منطقه را از بین می‌برد، افزود: تداوم اِشغال سرزمین‌های فلسطینی عامل اصلی ادامه ناآرامی و تهدید امنیت و صلح جهانی است و موجب بی‌اعتمادی مردم فلسطین به سازمان‌ها و نهادهای بین المللی می‌شود.

حماس با تاکید بر لزوم توقف شهرک‌سازی‌ها، یهودی‌سازی قدس، محاصره باریکه غزه و تمدید مأموریت آژانس کار و اشتغال آوارگان فلسطینی (آنروا)، از دبیر کل سازمان ملل متحد خواست، تا با ایفای نقش اخلاقی و قانونی خود در حمایت از ملت فلسطین، همه ظرفیت‌های ممکن، ازجمله ساز وکارهایی که در فصل هفتم منشور سازمان ملل آمده، برای احقاق حقوق مردم فلسطین، استقلال و حق بازگشت به سرزمینشان به کار گیرد.

حماس با اشاره به محاصره ظالمانه باریکه غزه و مشکلاتی که این محاصره همه جانبه از سال 2007 برای مردم فلسطین به وجود آورده است، افزود: بیکاری در سال 2018 در غزه 52 درصد و فقر شدید نیز 65 درصد افزایش یافته است.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین همچنین از دبیر کل سازمان ملل متحد خواست، به اجرای برنامه های آنروا در فلسطین و حمایت مالی از آن کمک کند.

آمریکا در 16 ژانویه 2018 کمک 300 میلیون دلاری خود به آژانس آنروا را به دلیل تحت فشار قرار دادن فلسطینی ها برای قبول طرح موسوم به «معامله قرن» قطع کرد.

آنروا به حدود 6 میلیون پناهنده و آواره در کرانه باختری، نوار غزه، اردن، لبنان و سوریه کمک می‌کرد و قطع این کمک بحران مالی بزرگی برای این آژانس بوجود آورده است.

116/118

بیشتر بخوانید:

"آنروا" خواستار کمک فوری کشوهای عربی به فلسطین شد

حماس خواستار درج نام رژیم صهیونیستی در لیست تروریسم شد

کلیدواژه

کامنت