آبان 24, 1398 10:59 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • جمعیت الوفاق: رژیم آل خلیفه، بحرین را به زندانی بزرگ تبدیل کرده است

جمعیت اسلامی الوفاق بحرین روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد، رژیم آل خلیفه، بحرین را به زندانی بزرگ تبدیل کرده است.

به گزارش پارس تودی، در بیانیه جمعیت اسلامی الوفاق بحرین  آمده است، رژیم آل خلیفه با سرکوب و انواع شیوه های غیر قانونی، خفقان شدیدی را ایجاد و بحرین را به زندان بزرگی تبدیل کرده که هیچکس نمی تواند حتی یک کلمه حرف بزند.

جمعیت اسلامی الوفاق بحرین  در این بیانیه، با انتقاد از جامعه جهانی و نهادهای سازمان ملل، خاطرنشان کرده است، در بحرین به صورت روزانه و بدون توقف سرکوب، کشتار، شکنجه، سوء استفاده و تجاوز انجام می‌ گیرد، اما این نهادها به مطالبات و فریادهای مردم بحرین بی توجه هستند، در حالی که این نهادها با هر صدایی که در مکان های دیگر بلند می شود، همراهی می کنند.

در بیانیه الوفاق همچنین آمده است، بیش از 80 درصد از مردم بحرین از آزادی محروم و نزدیک به 5000  بحرینی به دلیل دیدگاه های سیاسی خود در زندان هستند.

بحرین از 14 فوریه 2011 شاهد انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است.

مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

ژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردم این کشور شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

بحرین به عنوان کوچکترین کشور غرب آسیا بنا بر اعلام منابع حقوق بشری دارای بیشترین زندانی سیاسی است.

138/117

بیشتربخوانید:

بازداشت 35 بحرینی طی 10 روز

سلب حیات از معترضان و فعالان مدنی در بحرین/ تحلیل

رژیم آل خلیفه همچنان حقوق بشر را نقض می‌کند

 

کلیدواژه

کامنت