آذر 15, 1398 12:15 Asia/Tehran [Updated: آذر 15, 1398 12:19 Asia/Tehran]
  • آمادگی مردم غزه برای حضور در راهپیمایی بازگشت

منابع فلسطین اعلام کردند مردم غزه برای مشارکت فعال در هشتاد و سومین راهپیمایی بازگشت این هفته تحت عنوان «راهپیمایی ادامه دارد» در مرزهای شرقی غزه آماده می شوند.

به گزارش پارس تودی، کمیته راهپیمایی بازگشت و رفع محاصره در بیانیه ای از فلسطینیان ساکن غزه خواست با تجمع در اردوگاه های بازگشت در مرزهای شرقی غزه مشارکتی فعال در راهپیمایی امروز جمعه داشته باشند.

این کمیته در بیانیه خود بار دیگر بر ادامه راهپیمایی های بازگشت تا تحقق کامل اهداف آن به ویژه پایان یافتن محاصره غزه، دستیابی به وحدت ملی در فلسطین و نابودی طرح آمریکایی "معامله قرن" تاکید کرد.

در بخش دیگری از این بیانیه بر حمایت از حق فلسطینیان برای بازگشت به سرزمین خود و برخورداری مردم غزه از زندگی کریمانه و پایان یافتن موانع و مشکلات 12 ساله ناشی از محاصره غره تاکید شده است.

کمیته راهپیمایی بازگشت همچنین حق غیر قابل تردید مردم فلسطین در خصوص قدس و پایتختی این شهر برای کشور مستقل فلسطین و حق تعیین سرنوست برای این ملت را مورد تاکید قرار داد.

تظاهرات بازگشت از مارس 2018 آغاز شد. در جریان راهپیمایی بازگشت در 19 ماه گذشته 316 فلسطینی به شهادت رسیده اند که در بین آنها 54 کودک و 6 زن حضور دارند.

در این راهپیمایی ها تاکنون 32192 فلسطینی نیز زخمی شده اند.118

بیشتر بخوانید:

فراخوان حضور گسترده فلسطینی ها در تظاهرات "حق بازگشت"

 

کلیدواژه

کامنت