آذر 15, 1398 16:13 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • تاکید مجدد مرجعیت عراق بر پشتیبانی از نیروهای امنیتی

نماینده آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق در خطبه های نماز جمعه کربلا با تأکید بر لزوم عدم سوء استفاده از نام مرجعیت، تصریح کرد که باید وضعیت عراق، به حالت عادی بازگردد.

به گزارش پارس تودی، "عبدالمهدی الکربلائی" گفت، اگر تحرکات مردمی گسترش پیدا کند، می‌تواند ابزار کارآمدی برای فشار به کسانی باشد که قدرت در دستشان است تا از این طریق، اصلاحات واقعی انجام شود.

وی با بیان اینکه به دور ماندن تظاهرات از تخریب، مسئولیت همگان است، افزود: در جلوگیری از هرج‌ و مرج و اخلال در نظم عمومی، به سرویس‌های امنیتی نیاز است.

الکربلائی همچنین از نقش عشایر عراق در حمایت از صلح و جلوگیری از هرج‌ و مرج و تخریب قدردانی کرد.

نماینده مرجعیت عراق با تأکید بر عدم سوء استفاده از نام مرجعیت در شعارهای اصلاحی، ابراز امیدواری کرد که نخست‌ وزیر و اعضای دولت جدید در مدت‌ زمان قانونی به دور از هرگونه مداخله خارجی انتخاب شوند.

هزاران نفر از مردم بغداد دیروز پنجشنبه در حمایت از مرجعیت دینی این کشورتظاهرات کردند.

این تظاهرات در حمایت از سخنان "آیت‌الله سیستانی" مرجع عالیقدر عراق که از مردم  خواسته است، افراد نفوذی را شناسایی و آنان را از معترضان مسالمت‌ جو جدا کنند، برگزارشد.

مردم عراق از نهم مهرماه به مدت یک هفته در اعتراض به فساد، بیکاری و کمبود خدمات عمومی در بغداد و شهرهای جنوبی این کشور تظاهرات کردند. موج دوم تظاهرات در مناطق مختلف عراق از سوم آبان آغاز شد و همچنان ادامه دارد.

در پی تشدید اعتراضات، پارلمان عراق یکشنبه گذشته با تشکیل جلسه فوق العاده با استعفای "عادل عبدالمهدی" نخست وزیر این کشور موافقت کرد.

138/118

بیشتربخوانید:

بغداد در حمایت از مرجعیت و اعتراض به خرابکاران به پا خاست

کلیدواژه

کامنت