آذر 19, 1398 23:07 Asia/Tehran [Updated: آذر 20, 1398 06:07 Asia/Tehran]
  • آماده شدن تروریست ها برای انجام حمله شیمیایی در استان ادلب سوریه

منابع سوری روز سه شنبه از آماده شدن تروریست ها برای انجام یک حمله شیمیایی جدید در استان "ادلب" شمال سوریه خبر دادند.

به گزارش پارس تودی، منابع سوری اعلام کردند، عناصر گروه های تروریستی "جبهه النصره" و "کلاه سفیدها"، چندین بشکه‌ حاوی گاز کُلر را به دو شهر "سراقب" Saraqib و "معره النعمان" Ma`arat al-Nu`man در جنوب استان ادلب منتقل کرده اند.

به گفته این منابع، این بشکه ها از خارج استان ادلب به وسیله دو خودروی متعلق به کلاه سفیدها به این دو منطقه منتقل شده اند.

گروه موسوم به کلاه سفیدها در مارس 2013 با کمک های مالی آمریکا و بریتانیا در ترکیه شکل گرفت. حوزه کاری این گروه  در مناطق تحت سلطه گروه های تروریستی در سوریه تعریف شده است.

تروریست‌ها پیشتر نیز در "ادلب" و دیگر مناطق سوریه دست به حملات شیمیایی زده و تلاش کرده بودند دمشق را مسئول این حملات معرفی کردند تا از این طریق بهانه ای برای حمله نظامی غرب به سوریه مهیا کنند.

آمریکا، فرانسه و بریتانیا 14 آوریل 2018 یعنی درست یک هفته پس از طرح اتهام واهی حمله شیمیایی به منطقه "دوما" در غوطه شرقی (7 آوریل) بیش از 100 فروند موشک به مناطق مختلف سوریه شلیک کردند.

این حمله همزمان با آزادسازی کامل غوطه شرقی از اشغال تروریست ها صورت گرفت.

پیش از آن نیز در 7 آوریل 2017  آمریکا به بهانه حمله شیمیایی در "خان شیخون" جنوب ادلب شمال سوریه، به پایگاه هوایی "الشعیرات" در استان حمص سوریه حمله موشکی کرده بود.

آمریکا و متحدانش بشدت نگران شکست تروریست ها در سوریه هستند.

بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان از جمله بریتانیا و فرانسه  برای تغییر معادلات منطقه به نفع رژیم صهیونیستی آغاز شد.117

بیشتر بخوانید:

روسیه: تروریست‌ها آماده حمله شمیایی به ادلب هستند

روسیه: تروریست‌ها درحال برنامه‌ریزی برای انجام حمله شیمیایی در "ادلب" هستند

 

کلیدواژه

کامنت