آذر 24, 1398 19:42 Asia/Tehran [Updated: مرداد 24, 1399 15:50 Asia/Tehran]
  • تهیه پیش‌نویس قانون لغو توافقنامه گازی با رژیم صهیونیستی در مجلس اردن

رئیس مجلس نمایندگان اردن از تهیه پیش‌نویس قانون لغو قرارداد گازی این کشور با رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش پارس تودی، «عاطف الطراونه» رئیس مجلس (پارلمان) اردن امروز (یکشنبه) اعلام کرد، کمیته حقوقی پارلمان پیش‌نویس این قانون را تهیه و60 نماینده مجلس نیز آن را امضا کرده‌اند.

شرکت ملی برق اردن در سال 2016 قراردادی با شرکت «نوبل انرژی» آمریکا برای انتقال گاز از میدان گازی "لویتان" در دریای مدیترانه منعقد کرد که طبق آن قرار شد اردن حدود 45 میلیارد مترمکعب گاز طبیعی به مدت 15 سال از فلسطین اشغالی وارد کند.

مردم اردن از همان ابتدا مخالفت شدید خود را با این توافقنامه ابراز کردند و شماری از شخصیت های سیاسی برجسته اردنی نیز در پارلمان این کشور به این مساله اعتراض کردند.

نمایندگان پارلمان اردن همچنین در جلسه امروز (یکشنبه) به بررسی قراردادهای امضا شده دولت با شرکت‌های اکتشاف نفت از جمله لغو توافقنامه امضا شده با شرکت بین‌المللی انرژی «Ammonite International Inc» در سال 2015 پرداختند.

به گفته نمایندگان پارلمان اردن، استخراج نفت در اردن با اجازه آمریکا صورت می‌گیرد و قراردادها به دست دولت می‌رسد اما امضای آن به چراغ سبز آمریکا بستگی دارد. نمایندگان اردنی خواستارتوضیح دولت درباره هزینه‌های مالی تحمیلی بر خزانه در نتیجه این قراردادها شدند.

139/116

بیشتر بخوانید:

تظاهرات مردم اردن علیه رژیم صهیونیستی

نماینده اردنی خواستار لغو قرارداد گازی با رژیم صهیونیستی شد

کلیدواژه

کامنت