دی 10, 1398 12:18 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]

شرکت کنندگان در مراسم تشییع پیکرهای شهدای حمله آمریکا به مواضع نیروهای بسیج مردمی عراق (حشدالشعبی) با تجمع مقابل سفارت آمریکا در بغداد، پرچم این کشور را به آتش کشیدند. 

به گزارش پارس تودی؛ شمار زیادی از شرکت کنندگان در این مراسم با سردادن شعارهایی دخالت آمریکا و اقدامات این کشور در نقض امنیت و حاکمیت عراق را محکوم کردند.

سفارت آمریکا در منطقه الخضراء در بغداد در واکنش به تحصن تشییع کنندگان شهدای حمله آمریکا به مواضع نیروهای بسیج مردمی در برابر سفارت، اقدام به بستن درهای آن کرد.

گفته می‌شود یکی از درب‌های ورودی‌‎ سفارت از سوی معترضین به آتش کشیده شده و برخی معترضان وارد محوطه سفارت آمریکا در بغداد شدند.

سفیر و کارکنان سفارت آمریکا در بغداد از ساختمان سفارت خارج شدند.

برخی از خبرها حاکی از ورود "ياسين الياسري" وزير كشور عراق به محل تظاهرات عراقی‌ها مقابل سفارت آمریکا در بغداد است.

در همین حال؛ ساکنان شهر بصره در جنوب عراق در محکومیت حملات آمریکا به مواضع سازمان بسیج مردمی تظاهرات اعتراضی برگزار کردند و پرچم آمریکا و اسرائیل را به آتش کشیدند و از دولت و پارلمان عراق خواستند به حضور آمریکا در خاک عراق پایان دهند.

تظاهرکنندگان با حضور در خیابان های بصره شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" سر دادند و حملات آمریکا به مواضع سازمان بسیج مردمی را که زیر نظر نیروهای مسلح عراق است, محکوم کردند.

پهپادهای آمریکایی شامگاه یکشنبه مواضع تیپ‌های 45 و 46 حشد الشعبی در شهر القائم در مرز عراق با سوریه را هدف قرار دادند؛ در این حمله دستکم 25 نفر از اعضای "حشد الشعبی" شهید و 51 نفر دیگر زخمی شدند.

گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی عراق نیز با صدور بیانیه و پیام‌هایی این حمله را محکوم کردند.118

بیشتر بخوانید:

تحولات عراق در ارتباط با حمله آمریکا به نیروهای بسیج مردمی"حشد الشعبی"

دعوت مقتدی صدر به اتحاد برای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق

کلیدواژه

کامنت