دی 26, 1398 16:47 Asia/Tehran [Updated: دی 26, 1398 17:08 Asia/Tehran]
  • تخریب منازل فلسطینیان در کرانه باختری رود اردن

رژیم صهیونیستی تعدادی از خانه های فلسطینیان را در جنوب کرانه باختری رود اردن تخریب کرد.

به گزارش پارس تودی، نظامیان رژیم صهیونیستی روز پنج شنبه برای پنجمین بار پیاپی تعدادی از خانه های فلسطینیان را در شهرک "بیت جالا" در شهر "بیت لحم" به بهانه نداشتن مجوز ساخت تخریب کردند.

پیش ازاین، وزارت امورخارجه فلسطین اعلام کرد، بر اساس گزارش "دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل" میزان تخریب منازل فلسطینیان در سال ۲۰۱۹ نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۲۰۱۸)، سی و پنج درصد افزایش داشته و این رژیم در سال ۲۰۱۹ میلادی ۶۱۷ منزل را در کرانه باختری و قدس اشغالی تخریب کرده است.

در حال حاضر ۴۰۰هزار شهرک نشین صهیونیست در کرانه باختری و ۲۰۰هزار شهرک نشین نیز در قدس شرقی زندگی می کنند که بر اساس قوانین بین المللی اسکان این افراد در مناطق مذکور غیرقانونی است.

رژیم صهیونیستی از زمان اشغال کرانه باختری در سال ۱۹۶۷ شهرک سازی و تصرف منازل فلسطینی ها را در منطقه ای که ۶۰ درصد کرانه باختری را در بر می گیرد، آغاز کرده است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد دسامبر۲۰۱۶ از اسرائیل خواست شهرک ‌سازی را در مناطق اشغالی فلسطین پایان دهد اما رژیم صهیونیستی بی توجه به خواست جامعه جهانی به ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین ادامه می دهد.

139/118

بیشتر بخوانید:

فلسطین: سازمان ملل مانع از شهرک‌سازی‌های اسرائیل در کرانه باختری شود

نگرانی سازمان ملل از گسترش شهرک سازی صهیونیست‌ها

تعرض شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی

 

کلیدواژه

کامنت