بهمن 01, 1398 02:35 Asia/Tehran [Updated: بهمن 01, 1398 06:32 Asia/Tehran]
  • ادامه تجاوز نظامی ائتلاف سعودی به مناطق غیرنظامی یمن

ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه حملات به یمن، تعدادی از روستاها و مناطق غیرنظامی این کشور را هدف حملات راکتی و توپخانه ای قرار دادند.

به گزارش پارس تودی، ائتلاف متجاوزان و مزدوران سعودی صبح و عصر دوشنبه با توپخانه روستاهای استان صعده در شمال یمن را آماج حملات خود قرار دادند که بر اثر این حملات خساراتی به ساکنان منطقه وارد شد.

جنگنده های متجاوزان سعودی همچنین چهار بار به مناطقی از شهر صرواح, در استان مارب یمن حمله کردند که در این حملات هم خسارات و تلفاتی به غیرنظامیان یمنی وارد شد.

همچنین در پی شلیک ۳ فروند موشک کاتیوشا از سوی متجاوزان به منطقه الجلبیه شهرستان التحیتا، خسارت هایی به خانه ها و مزارع مردم وارد شد.

عربستان با همراهی امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریبا پنج سال گذشته به استثنای امارات، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.118

 

کلیدواژه

کامنت