بهمن 04, 1398 14:28 Asia/Tehran [Updated: بهمن 04, 1398 15:01 Asia/Tehran]
  • تاکید آیت الله سیستانی بر وحدت ملی و تمامیت سرزمینی عراق

آیت الله سید علی سیستانی مرجع عالی دینی عراق بر وحدت ملی و تمامیت سرزمینی این کشور تاکید و مخالفت خویش را با هر گونه هتک حرمت به این دو ارزش اعلام کرد.

به گزارش روز جمعه پارس تودی؛ در بیانیه مرجع عالی دینی عراق که امروز از سوی حجت‌الاسلام  «احمد صافی» در خطبه‌های نماز جمعه کربلا خوانده شد، آمده است که هیچ توجیهی برای نقص تمامیت ملی و حاکمیت عراق از هر شخص و گروهی تحت هر بهانه ای وجود ندارد.

آیت الله سیستانی در بیانیه افزودند که شهروندان عراقی در بیان مواضع و دیدگاه های خود به روش های مسالمت آمیز و در چارچوب صیانت از حاکمیت عراق به دور از هرگونه دیکته و فشار خارجی آزاد هستند.

وی بر اجرای اصلاحات واقعی که ملت خواهان آن هستند تاکید کرد و ادامه داد که هر گونه به درازا کشاندن این امر سبب رنج بیشتر شهروندان و ادامه بی ثباتی و ناامنی در عراق می‌شود.

مرجع دینی عراق همچنین از طولانی شدن تشکیل دولت جدید ابراز ناخرسندی کرده و از همه گروه های سیاسی خواست است که هر چه زودتر در این مورد تصمیم گیری کنند.

آیت الله سیستانی اظهار کرد که حل این پرونده نقش و تأثیر مهمی در حل بحران سیاسی عراق دارد.

وی همه گروه‌های سیاسی را به درک تهدیدها و چالش‌هایی که عراق درگیر آن است، فرا خواند و تاکید کرد که همه جریان ها و گروه‌ها باید موضع واحدی در این مورد اتخاذ کنند.

تاکید آیت الله سیستانی بر وحدت ملی و تمامیت سرزمینی عراق در حالی است که مردم عراق امروز (جمعه) با برپایی تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی در کشورشان، قدرت اسلام و ملت بزرگ این کشور را به رخ آمریکای اشغالگر و سایر همپیمانانش کشیدند.

مردم شهرهای مختلف عراق به ویژه پایتخت از نخستین ساعت های صبح امروز خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات میلیونی علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی شرکت کنند.

خیابان های مختلف بغداد از ساعات اولیه صبح جمعه شاهد یکی از بی نظیرترین صحنه های حضور و مشارکت مردمی از زن و مرد و پیر و جوان بود؛ مردمی که آمده بودند فریاد میلیونی خود را برای آزادی و استقلال خود و پایان اشغالگری نظامیان آمریکایی به گوش جهانیان برسانند.118

بیشتر بخوانید:

تصاویر: تظاهرات میلیونی مردم عراق ضد اشغالگران آمریکایی

تدابیر امنیتی گسترده همزمان با آغاز تظاهرات ضدآمریکایی مردم عراق

خروش مردم عراق؛ تاکید برخروج اشغالگران آمریکایی

 

کلیدواژه

کامنت