بهمن 24, 1398 22:01 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • پارلمان سوریه

نمایندگان پارلمان سوریه پنجشنبه شب به اتفاق آرا "نسل‌کشی ارامنه" در سال 1915 میلادی به دست امپراطوری عثمانی را به رسمیت شناختند.

به گزارش پارس تودی، نمایندگان پارلمان سوریه همچنین «هرگونه تلاشی برای انکار این جنایت و تحریف حقیقت تاریخی در خصوص آن را» محکوم و تأکید کردند که «نسل کشی ارامنه» از شنیع‌ترین جرائم ضد بشری بوده است.

نمایندگان پارلمان سوریه در قطعنامه ای از دیگر پارلمان‌های جهان نیز خواستند تا «نسل کشی ارامنه» را به رسمیت بشناسند و آن را محکوم کنند.

"حموده صباغ" رئیس پارلمان سوریه در سخنانی به اقدامات خصمانه ترکیه در شمال سوریه اشاره کرد و  گفت: ترکیه در اقدامات خصمانه خود به تفکر عثمانی پایبند است.

"صباغ" با بیان اینکه اجداد "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهور ترکیه جنایت فجیعی را علیه ارمنی‌ها مرتکب شده‌اند افزود، مردم سوریه به خوبی این نوع جنایت‌ها را درک می‌کنند؛ زیرا خود در معرض این نوع تروریسم وحشیانه و جنایتکارانه هستند.

تاکنون بیش از 30 کشور جهان و چند سازمان و نهاد بین المللی کشتار ارامنه در سال 1915 را به عنوان "نسل ‌کشی" به رسمیت شناخته اند .

ارمنی ها تاکنون تلاش فراوانی کرده اند، کشتار 1915 ارامنه در دوره امپراتوری عثمانی، در سطح بین الملی به رسمیت شناخته شود.

براساس برخی اسناد، نزدیک به یک میلیون و پانصد هزار ارمنی در اواخر امپراطوری عثمانی در سال 1915 در ترکیه  قتل عام شدند.

ترکیه همواره عبارت "نسل کشی" را برای این کشتار رد می کند.

ارتش ترکیه در روزهای اخیر بارها در راستای حمایت از ترویست ها، مواضع ارتش و زیر ساخت های سوریه در استان های ادلب و حلب، شمال سوریه را هدف قرار داده است.

استان های "ادلب" و "حلب" آخرین پایگاه های تروریست‌ها در سوریه هستند.

ارتش ترکیه طی 3 سال گذشته، بارها به خاک سوریه تجاوز کرده است.

هم اکنون مناطقی در شمال سوریه در اشغال ارتش ترکیه است.

تجاوزات ترکیه به شمال سوریه با محکومیت گسترده بین المللی مواجه شده است.

117

کلیدواژه

کامنت