بهمن 25, 1398 10:05 Asia/Tehran [Updated: بهمن 25, 1398 10:56 Asia/Tehran]
  • سرکوب تظاهرات مردم بحرین در سالگرد قیام 14 فوریه

مردم بحرین در نهمین سالگرد قیام 14 فوریه، تظاهرات گسترده ای را در مناطق مختلف این کشور برگزار کردند که با حمله نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه به درگیری و بازداشت تعدادی از تظاهرات کنندگان منجر شد.

به گزارش پارس تودی؛ نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه پنجشنبه شب به سوی تظاهرات کنندگان بحرینی درخیابان های «منامه» پایتخت و مناطق دیگر از جمله، «بلاد القدیم، السنابس، المصلی، کرانة» گاز اشک آور شلیک کرده و 5 جوان بحرینی را بازداشت کردند.

مغازه داران نیز دراین مناطق دست به اعتصاب زده و مغازه های خود را بستند.

براساس این گزارش، طی 2 روز گذشته حداقل چهار تن از پدران جان باختگان سیاسی، یک فعال مدنی و دو تن از روحانیون بحرین به مراکز پلیس احضار شده اند.

بحرین از 14 فوریه 2011 شاهد انقلاب مردمی ضد رژیم آل خلیفه است.

مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

رژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردم بحرین شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

بحرین به عنوان کوچکترین کشور غرب آسیا بنا بر اعلام منابع حقوق بشری دارای بیشترین زندانی سیاسی است.

رژیم آل خلیفه  تاکنون  بیش از 11 هزار شهروند بحرینی را به اتهام‌های واهی بازداشت و با سلب تابعیت از کشور اخراج کرده است.

139/118

بیشتر بخوانید:

تظاهرات مردم بحرین در آستانه نهمین سالگرد انقلاب 14 فوریه

 درخواست جمعیت الوفاق بحرین برای آزادی دو زندانی زن بحرینی

جان باختن یک جوان بحرینی در زندان آل خلیفه

کلیدواژه