بهمن 29, 1398 05:54 Asia/Tehran [Updated: بهمن 29, 1398 05:58 Asia/Tehran]
  • بازداشت یک کودک 11 ساله در بحرین به اتهام شرکت در تظاهرات

دادستانی رژیم آل خلیفه روز دوشنبه دستور بازداشت یک هفته‌ای یک کودک 11 ساله به نام "امین رضا" را به اتهام شرکت در تظاهرات 14 فوریه صادر کرد.

به گزارش پارس تودی، این کودک 11 ساله در چهاردهم فوریه همزمان با نهمین سالگرد قیام مردمی در بحرین، به دلیل شرکت در تظاهرات چند ساعت در بازداشتگاه به سر برد و همان روز با تعهدنامه والدینش به قید ضمانت آزاد شد، اما روز دوشنبه دادستانی رژیم آل خلیفه دستور بازداشت یک هفته‌ای وی را صادر کرد.

"ابتسام الصائغ" از فعالان حقوق بشری بحرین در صفحه توییتر خود نوشت، این کودک به مدت یک هفته بازداشت شده تا به پرونده سیاسی وی رسیدگی شود.

بحرینی ها روز چهاردهم فوریه 2020 مصادف با نهمین سالگرد قیام مردمی در این کشور، با وجود تهدید و جو امنیتی شدید تظاهرات کردند که در پی آن بیش از 13 نفر از جمله چند کودک بازداشت شدند.

بحرین از 14 فوریه 2011 شاهد قیام مردمی ضد رژیم آل خلیفه است.

مردم بحرین خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند اما رژیم آل خلیفه با کمک نظامیان سعودی و مأموران امنیتی امارات که در قالب نیروهای سپر جزیره در بحرین مستقر شده‌اند، اعتراض‌های مردمی در این کشور را سرکوب می‌کند.

رژیم آل خلیفه برای خاموش کردن شعله اعتراضات مردم بحرین شمار زیادی از رهبران مخالف را بازداشت و با پرونده‌سازی به زندان‌های طولانی مدت محکوم کرده است.

بحرین به عنوان کوچکترین کشور غرب آسیا بنا بر اعلام منابع حقوق بشری دارای بیشترین زندانی سیاسی است.

117