بهمن 30, 1398 20:02 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]
  • حماس و جهاد اسلامی فلسطین: طرح

جنبش جهاد اسلامی فلسطین و جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، مقاومت را بهترین گزینه برای ناکام گذاشتن همه توطئه‌های دشمنان علیه مسئله فلسطین عنوان کردند.

به گزارش پارس تودی، در دیدار روز چهارشنبه «زیاد النخاله» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و «موسی ابومرزوق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در بیروت پایتخت لبنان، دو طرف با تاکید بر اینکه معامله قرن هرگز محقق نخواهد شد، اعلام کردند: مردم فلسطین و گروههای مقاومت با همه توان و امکانات خود مقابل این طرح ایستادگی خواهند کرد. 

النخاله و ابومرزوق همچنین از امت عربی و اسلامی خواستند که با محکومیت عادی سازی روبط با صهیونیست ها، در راستای تقویت مقاومت مردم فلسطین گام بردارند.

دیدار زیاد النخاله دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین و موسی ابومرزوق عضو دفتر سیاسی جنبش حماس در چارچوب تماس های مستمر میان گروه ها و جریان های فلسطینی برای بررسی راهکارهای مقابله با طرح آمریکایی- صهیونیستی معامله قرن انجام شد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه 28 ژانویه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید از طرح آمریکایی "معامله قرن" رونمایی کرد.

"معامله قرن"، طرح جدیدی از سوی دولت آمریکا است که در پی از بین بردن حقوق مردم فلسطین است؛ این طرح با همکاری و موافقت برخی کشورهای عربی از جمله عربستان تهیه شده است.

این طرح، قدس را به رژیم صهیونیستی تقدیم و نیروهای مقاومت را از مبارزه و آوارگان فلسطینی را از حق بازگشت به کشورشان منع می‌کند.

واگذاری 30 درصد از کرانه باختری رود اردن به اسرائیل از دیگر مفاد این طرح ننگین است.

بر اساس این طرح فلسطین تنها مالکیت اراضی باقی مانده کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه را خواهد داشت. 

همه گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی مخالفت صریح خود را با این طرح اعلام کرده‌اند.

بسیاری از کشورها، شخصیت‌ها، مقام‌های سیاسی و دینی سراسر جهان به ویژه مسلمانان نیز این طرح را محکوم کرده‌اند.

آمریکا حامی اصلی اشغالگری و جنایت های اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین است.

141/116

بیشتر بخوانید:

"معامله‌ قرن"، نقطه پایانی دورویی و نفاق طولانی‌مدت آمریکا/تحلیل

زیاد النخاله: مقاومت آمادگی کامل برای پاسخگویی به هرگونه تجاوز اسرائیل را دارد

کلیدواژه

کامنت