اسفند 02, 1398 02:55 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • انتقاد دولت نجات ملی یمن از سکوت

دولت نجات ملی یمن از سکوت نماینده دبیرکل سازمان ملل در قبال جنایات ائتلاف متجاوز سعودی در این کشور انتقاد کرد.

به گزارش پارس تودی، وزارت حقوق بشر دولت نجات ملی یمن پنجشنبه شب در بیانیه‌ای با اشاره به سکوت "مارتین گریفیتس" Martin Griffiths نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن در برابر تشدید حملات ائتلاف متجاوز سعودی  به مناطق مختلف یمن از جمله  شهرستان "الدریهمی" در جنوب استان "الحدیده" غرب خاطرنشان کرد، بی توجهی "گریفیتس" به تشدید حملات متجاوزان ثابت می‌کند وی در مأموریت خود بی طرفی لازم را رعایت نمی‌کند.

وزارت حقوق بشر دولت نجات ملی یمن افزود، سکوت نماینده دبیرکل سازمان ملل و عدم پیگرد قرار دادن کسانی که در اجرای توافق سوئد مانع تراشی می کنند، ائتلاف متجاوز سعودی را به تشدید حملات به الحدیده و کشتار جمعی مردم این استان تشویق کرده است.

ائتلاف متجاوز سعودی چهارشنبه شب با نقض دوباره توافق آتش بس، شهرستان "الدریهمی" در جنوب استان "الحدیده" غرب یمن را هدف حملات توپخانه ای قرار داد.

آتش‌بس مورد توافق در سوئد میان میان هیأت اعزامی از صنعاء و هیأت ریاض از بامداد سه‌شنبه 18 دسامبر 2018  در استان الحدیده غرب یمن آغاز شده اما ائتلاف سعودی هر روز آن را نقض می کند.

بندر الحدیده اصلی ترین مسیر ارسال کمک های بشردوستانه به یمن است.

تاکنون چندین بار برای پایان دادن به جنگ یمن تحرکاتی صورت گرفته اما هر بار با کارشکنی عربستان و متحدانش به بن بست رسیده است.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

117

کامنت