اسفند 14, 1398 02:20 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • هنیه: روابط حماس با ایران راهبردی است

رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" در گفت‌ وگو با شبکه "المیادین" تاکید کرد روابط این جنبش با جمهوری اسلامی ایران "راهبردی" است.

به گزارش پارس تودی، "اسماعیل هنیه" به حمایت های سردار سپهبد شهید حاج "قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ملت و مقاومت فلسطین اشاره کرد و  گفت: شهید سلیمانی نقشی اساسی و محوری در حمایت از گردان‌های القسام و مقاومت داشت.

"هنیه" همچنین به طرح آمریکایی "معامله قرن" اشاره کرد و اظهار داشت، معامله قرن چهره زشت سیاست آمریکا و دستاورد تلخ روند سازش را برملا کرد.

رییس دفتر سیاسی حماس با بیان اینکه معامله قرن ارکان آرمان فلسطین را هدف قرار داده است تاکید کرد، گروه‌های مقاومت فلسطین باید در راستای رد و محکومیت این طرح  و ارائه راهبرد ملی، موضع یکسانی را اتخاذ کنند.

"دونالد ترامپ"  رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه 28 ژانویه همراه با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید  از طرح آمریکایی "معامله قرن" رونمایی کرد.

"معامله قرن"، طرح جدیدی از سوی دولت آمریکا است که در پی از بین بردن حقوق مردم فلسطین است؛ این طرح با همکاری و موافقت برخی کشورهای عربی از جمله عربستان تهیه شده است.

این طرح، قدس را به رژیم صهیونیستی تقدیم و نیروهای مقاومت را از  مبارزه و آوارگان فلسطینی را از حق بازگشت به کشورشان منع می‌کند.

واگذاری 30 درصد از کرانه باختری رود اردن به اسرائیل از دیگر مفاد این طرح ننگین است.

بر اساس این طرح فلسطین تنها مالکیت اراضی باقی مانده کرانه باختری رود اردن و باریکه غزه را خواهد داشت.

بسیاری از کشورها، شخصیت‌ها، مقام‌های سیاسی و دینی سراسر جهان به ویژه مسلمانان این طرح را محکوم کرده‌اند.

آمریکا حامی اصلی اشغالگری و جنایت های اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین است.

117

کامنت