اسفند 20, 1398 05:31 Asia/Tehran [Updated: اسفند 20, 1398 06:25 Asia/Tehran]
  • توافق گانتس و لیبرمن برای حذف نتانیاهو از قدرت

"بنی گانتس" رهبر ائتلاف "آبی و سفید" دوشنبه شب از توافق با "آویگدور لیبرمن" رهبر حزب اسرائیل خانه ماست" برای تشکیل دولت ائتلافی رژیم صهیونیستی بدون حضور بنامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم و رهبر حزب لیکود خبر داد.

به گزارش پارس تودی؛ گانتس پس از دیدار با لیبرمن در بیانیه‌ای اعلام کرد که دو طرف برای تشکیل دولت به توافق رسیدند تا اسرائیل از بن‌بست سیاسی خارج و مانع برگزاری چهارمین دوره انتخابات پارلمانی شوند.

از سوی دیگر، لیبرمن این دیدار را بسیار خوب اعلام کرد و تشکیل نشدن دوباره دولت ائتلافی در سرزمین‌های اشغالی و برگزاری انتخابات دوباره را بدترین سناریوی ممکن دانست.

لیبرمن که پیشتر به عنوان یکی از نزدیک‌ترین متحدان نتانیاهو برای تشکیل کابینه از وی یاد می‌شد و در کابینه پیشین وی سمت وزیر جنگ را داشت به خاطر شلیک موشک‌های مقاومت از سمت خود استعفا کرده بود.

وی اخیرا به دشمن شماره یک بی بی تبدیل شده است، در این باره نسبت به هرگونه پیشرفت در مذاکرات آینده ابراز امیدواری کرد.

در انتخابات اخیر رژیم صهیونیستی (2مارس) که سومین انتخابات در حدود یکسال اخیر در سرزمین‌های اشغالی بود، ائتلاف راست‌گرای حزب لیکود به ریاست «بنیامین نتانیاهو» 58 کرسی و ائتلاف چپ‌گرای حزب آبی‌ و سفید به ریاست «بنی گانتس» 55 کرسی در پارلمان رژیم صهیونیستی را کسب کردند.

هرچند که هیچ‌ یک از این 2 ائتلاف‌ اکثریت 61 کرسی کنست را کسب نکردند و در صورت عدم پیوستن حزب «اسرائیل خانه ما» به ریاست «آویگدور لیبرمن» به یکی از این 2 طرف، بن ‌بست سیاسی ادامه خواهد یافت.

2 انتخابات پیشین رژیم صهیونیستی نیز به همین دلیل ناکام ماند و منجر به برگزاری انتخابات سوم شد.118

بیشتر بخوانید:

بنی گانتس: دوران نتانیاهو به سر آمده است

 

کلیدواژه

کامنت