فروردین 06, 1399 20:38 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 18:30 Asia/Tehran]
  • افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای عربی منطقه

 شمار مبتلایان به ویروس ویروس کرونا در کشورهای عربی منطقه همچنان رو به افزایش است.

به گزارش پارس تودی، وزارت بهداشت عربستان روز چهارشنبه از ثبت 133 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور خبر داد و اعلام کرد، شمار کل مبتلایان در عربستان به 900 نفر رسیده است.

عربستان همچنین از فوت یک نفر دیگر از مبتلایان به ویروس کرونا در مکه و رسیدن شمار جان باختگان این بیماری در شهر مکه به دو مورد خبر داد.

وزارت بهداشت اردن هم از ثبت 26 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور طی شبانه روز گذشته خبر داد و اعلام کرد، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 153 نفر رسیده است.

وزارت بهداشت کویت نیز از ثبت 4 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور از روز گذشته تا کنون و افزایش شمارکل مبتلایان به کرونا به 195 نفر خبر داد.

همچنین در عراق با ثبت 30 مورد جدید ابتلابه کرونا شمار کل مبتلایان به 346 نفر رسیده است که از این میان 29 نفر جان باختند و 89 نفر بهبود یافتند.

در امارات هم شمار کل مبتلایان 333 مورد ثبت شده است.

وزارت بهداشت عمان نیز از ثبت 15 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور خبر داد و اعلام کرد تاکنون شمار کل مبتلایان به 99 نفر رسیده که از این میان 17 نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند.

بحرین هم از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این کشور به 377 نفر و ثبت سه مورد فوتی خبر داد.

در لبنان نیز با ثبت 29 مورد جدید ابتلا به کرونا طی شبانه روز گذشته شمار کل مبتلایان به 33 مورد رسیده است.

همچنین دولت سوریه از روز چهارشنبه برای مبارزه با ویروس کرونا در این کشور مقررات منع آمد و شد شبانه وضع کرد. وزارت بهداشت سوریه یکشنبه شب اعلام کرد، نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است. این فرد مبتلا به تازگی از خارج کشور به سوریه بازگشته است.

وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن هم اعلام کرد، تاکنون هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در یمن ثبت نشده است اما ملت یمن همچنان تحت محاصره و حمله متجاوزان و پیامدهای دردناک ناشی از آن هستند که مشکلات بخش بهداشتی کشور را افزایش می دهد.

ویروس کرونا که نام رسمی آن کووید-19 است، اواخر سال گذشته (دسامبر 2019) در شهر «ووهان» چین شناسایی شد. این ویروس اکنون علاوه بر چین، به بیش از 195 کشور دیگر نیز سرایت کرده است.

139/116

بیشتر بخوانید:

افزایش مبتلایان به کرونا در عربستان و کویت

لبنان برای مقابله با کرونا بسیج عمومی اعلام کرد

اعلام مقررات منع آمد و شد در سوریه برای مقابله با کرونا

 

کلیدواژه

کامنت