فروردین 15, 1399 23:49 Asia/Tehran [Updated: فروردین 16, 1399 11:14 Asia/Tehran]
  • دمشق: رژیم صهیونیستی در حال سرقت منابع طبیعی جولان است

نماینده دائم سوریه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در ژنو جمعه شب درباره شهرک‌ سازی‌های رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی سوریه هشدار داد و تصریح کرد، رژیم صهیونیستی در حال سرقت منابع طبیعی جولان است.

به گزارش پارس تودی، "حسام الدین آلا" Hussam Eddin Ala در نامه‌ای خطاب به کمیته ویژه تحقیق درباره اقدامات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی، نقض حقوق اهالی جولان اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و اظهار داشت، سیاست‌های استعماری نیروهای اشغالگر اسرائیل به‌منزله نقض آشکار حقوق مدنی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم جولان اشغالی سوریه است.

نماینده دائم سوریه نزد سازمان‌های بین‌المللی مستقر در ژنو در این نامه از این کمیته خواست که  در گزارش های خود به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی را محکوم کند.

"حسام الدین آلا" همچنین خاطرنشان کرد، حمایت‌های دولت آمریکا از رژیم اشغالگر صهیونیستی  باعث شده است که این رژیم به سیاست‌ها و اقدامات غیرقانونی خود ادامه دهد.

رژیم صهیونیستی در سال 1967، حدود هزار و 200 کیلومتر مربع از خاک سوریه در بلندی‌های جولان را اشغال و پس از مدتی این منطقه را به سرزمین های اشغالی الحاق کرد. جامعه بین‌الملل هرگز این الحاق را به‌رسمیت نشناخته است.

شورای امنیت نیز این منطقه را اشغالی خوانده است.

دولت آمریکا اما حامی اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

"دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا 25 مارس 2019  در اقدامی خلاف مقررات بین المللی و نقض صریح قطعنامه های شورای امنیت، فرمانی را امضا کرد که به موجب آن، واشنگتن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی های اشغالی جولان سوریه را به رسمیت می شناسد.

"ترامپ" این فرمان را در حضور "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واشنگتن امضا کرد.

این اقدام ترامپ با محکومیت گسترده بین المللی مواجه شده است.

117

کامنت