اردیبهشت 05, 1399 04:12 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 05, 1399 04:13 Asia/Tehran]
  • موافقت الکاظمی با تشکیل کمیته بررسی ابعاد ترور شهید سلیمانی

گردان های حزب الله عراق پنجشنبه شب از موافقت "مصطفی الکاظمی" مامور تشکیل کابینه جدید عراق با تشکیل کمیته ای برای بررسی ابعاد ترور شهیدان سردار "سلیمانی" و "ابومهدی المهندس" خبر داد.

به گزارش پارس تودی، گردان های (کتائب) حزب الله عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد، در نشستی که با مامور تشکیل کابینه جدید عراق داشته توافق شده است کمیته‌ای برای بررسی ابعاد جنایت ترور شهیدان سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان تشکیل شود.

گردان های حزب الله عراق در این بیانیه با تاکید بر اینکه آمریکا مسئول پیامدهای این جنایت وحشتناک است، خاطرنشان کرد، اسناد و شواهدی در خصوص این جنایت و نیز در مورد طرف‌هایی که در آن دخالت داشتند و متهم هستند وجود دارد.

بر اساس این بیانیه، گردان های حزب الله عراق تاکید کرده است روند کار این کمیته و نتایج تحقیقات باید با شفافیت کامل در اختیار ملت عراق گذاشته شود.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، "ابومهدی المهندس" معاون سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" و 8 نفر از یارانشان بامداد جمعه سوم ژانویه 2020 در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد پایتخت عراق به شهادت رسیدند.

سردار "سلیمانی" به دعوت دولت عراق به این کشور سفر کرده بود.

بر اساس اعلام وزارت جنگ آمریکا "پنتاگون"، دستور این حمله هوایی را "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور صادر کرده بود.

بسیاری از کشورها، سازمان ها و گروها، این اقدام تروریستی آمریکا را محکوم کرده‌اند.

سردار "سلیمانی" و "ابومهدی المهندس" از چهره های برجسته مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی از جمله داعش در منطقه غرب آسیا بودند.

117

کامنت