اردیبهشت 05, 1399 05:37 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 05, 1399 05:38 Asia/Tehran]

نیروهای سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" روز پنجشنبه تلاش عناصر گروه تروریستی داعش برای حمله به جنوب غرب استان نینوا، شمال این کشور را ناکام گذاشتند.

به گزارش پارس تودی، "حشد الشعبی" در بیانیه ای اعلام کرد، نیروهای این سازمان، حمله عناصر گروه تروریستی داعش به منطقه "الحضر" در جنوب غرب استان نینوا را دفع  و تروریست ها را مجبور به فرار کردند.

با وجود شکست گروه تروریستی داعش در عراق، هنوز شماری از اعضای این گروه تروریستی در مناطق مختلف این کشور حضور دارند و به صورت پراکنده دست به اقدامات  تروریستی می زنند.

گروه تروریستی داعش در سال 2014، با حمایت مالی و نظامی آمریکا و هپیمانان غربی و عربی این کشور از جمله عربستان با حمله به عراق، بخش‌های وسیعی از مناطق شمالی و غربی این کشور را اشغال و جنایات بی‌شماری انجام داد. به دنبال آن عراق از ایران خواست به بغداد در مبارزه با تروریست‌ها کمک کند.

نیروهای عراقی با کمک مستشاری جمهوری اسلامی ایران 17 نوامبر 2017 موفق شدند شهر "راوه" Rawa در استان الانبار (آخرین پایگاه داعش در عراق)  را آزاد کنند. با آزادسازی این شهر عملا کار داعش در عراق تمام شد.

الحشد الشعبی در سال 2014 بعد از آنکه گروه تروریستی داعش برخی از مناطق و شهرهای عراق را اشغال کرد به فتوای "آیت‌الله سیستانی"، مرجع عالی قدر شیعیان عراق تشکیل شد و در سال 2016 با موافقت پارلمان این کشور تحت فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق قرار گرفت.

117

کامنت