اردیبهشت 05, 1399 19:31 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • حشد الشعبی: داعش ابزار آمریکا در عراق است

مسئول اطلاع ‌رسانی سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" در استان دیاله، شرق این کشور، گفت: داعش ابزار آمریکا و سرویس جاسوسی این کشور است، ولی هیچ گاه نتوانسته برنامه‌های محول شده را اجرایی کند.

به گزارش پارس تودی، "صادق الحسینی" روز جمعه خاطرنشان کرد، باقی مانده عناصر گروه تروریستی داعش، در پسِ افزایش حملات اخیر در دیاله و سایر استانهای عراق قرار دارند. 

مسئول اطلاع ‌رسانی سازمان حشد الشعبی در استان دیاله با انتقاد از حمایت و نقل و انتقال عناصر داعش توسط نظامیان آمریکا، تأکید کرد پس از مصوبه پارلمان عراق برای اخراج نظامیان خارجی، عناصر آمریکایی در پی ناامن کردن عراق هستند.

نیروهای حشد الشعبی و ارتش عراق از چند روز پیش عملیات گسترده ‌ای را در استان مرزی دیاله برای پاکسازی عناصر داعش آغاز کرده‌اند. 

با وجود شکست گروه تروریستی داعش در عراق، هنوز شماری از اعضای این گروه تروریستی در مناطق مختلف این کشور حضور دارند و به صورت پراکنده دست به اقدامات  تروریستی می زنند.

گروه تروریستی داعش در سال 2014، با حمایت مالی و نظامی آمریکا و هپیمانان غربی و عربی این کشور از جمله عربستان با حمله به عراق، بخش‌های وسیعی از مناطق شمالی و غربی این کشور را اشغال و جنایات بی‌شماری انجام داد. به دنبال آن عراق از ایران خواست به بغداد در مبارزه با تروریست‌ها کمک کند.

نیروهای عراقی با کمک مستشاری جمهوری اسلامی ایران 17 نوامبر 2017 موفق شدند شهر "راوه" Rawa در استان الانبار (غرب عراق) (آخرین پایگاه داعش در عراق)  را آزاد کنند. با آزادسازی این شهر عملا کار داعش در عراق تمام شد.

117

بیشتر بخوانید:

"حشد الشعبی" حمله داعش به استان "نینوا" را خنثی کرد

حمله عناصر داعش به اتوبوس حامل افسران عراقی

هلاکت 13 تروریست داعش در حمله هوایی ارتش عراق

 

 

کلیدواژه

کامنت