اردیبهشت 06, 1399 14:10 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 06, 1399 14:22 Asia/Tehran]
  • الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی؛ نقض قوانین بین المللی

سازمان همکاری اسلامی با محکوم کردن تصمیم جدید رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی و شهرک سازی‌ها، این اقدام را خطرناک دانست.

به گزارش پارس تودی، سازمان همکاری اسلامی امروز شنبه در بیانیه ای تصمیم رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی و شهرک سازی‌ها را نقض قوانین بین المللی و تصمیم های سازمان ملل متحد عنوان کرد.

سازمان همکاری اسلامی همچنین درباره خطرات اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی از جمله تلاش برای سلطه بر شهرک های موجود در اراضی فلسطینی هشدار داد.

سازمان همکاری اسلامی از سازمان های بین‌المللی خواست مانع اقدامات و جنایات رژیم صهیونیستی شوند.

مقامات فلسطینی و مقامات برخی کشورهای منطقه غرب آسیا نیز تصمیم رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی را محکوم کردند.

«بنیامین نتانیاهو» و «بنی گانتز» در توافق برای تشکیل کابینه ائتلافی اعلام کردند، از ماه ژوئن آینده الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی را اجرایی خواهند کرد.

این موضوع یکی از بندهای طرح نژادپرستانه «معادله قرن» است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا 28 ژانویه 2020 از آن رونمایی کرد.

گفتنی است، رژیم صهیونیستی همواره بی توجه به خواست جامعه جهانی به ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین ادامه می دهد و در این زمینه حمایت آمریکا را با خود دارد.

تمامی این شهرک‌ها، بر اساس قوانین بین المللی غیرقانونی هستند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد 23 دسامبر 2016 در قطعنامه ای (قطعنامه 2334) از رژیم صهیونیستی خواست فوراً و بطور کامل تمامی فعالیت‌های شهرک‌سازی خود را در سرزمین‌های اشغالی فلسطین متوقف کند.

116/118

بیشتر بخوانید:

واکنش‌های جهانی به تصمیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری به مناطق تحت اشغال خود

محمود عباس: اگر اسرائیل سرزمین‌های جدیدی را الحاق کند، تمام توافقنامه‌ها لغو خواهد شد

کلیدواژه

کامنت