اردیبهشت 09, 1399 09:04 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 09, 1399 09:15 Asia/Tehran]
  • ورود 70 کامیون آمریکایی حامل سلاح و تجهیزات به شرق سوریه

نیروهای اِشغالگر آمریکا 70 دستگاه کامیون حامل تجهیزات و سلاح را به پایگاه نظامی خود در حومه «قامشلی» Qamishli سوریه ارسال کردند.

به گزارش پارس تودی، گروه موسوم به «دید‌بان حقوق بشر سوریه» در گزارشی اعلام کرد، 70 دستگاه کامیون متعلق به نیروهای نظامی آمریکا با عبور از گذرگاه «الولید» در مرز سوریه با عراق، به پایگاه غیرقانونی آمریکا موسوم به «قصرک تل ‌بیدر» در حومه قامشلی شمال شرق سوریه وارد شد.

‌آمریکا دیروز (دوشنبه) نیز کاروانی مرکب از 30 دستگاه کامیون و تانکر را از عراق به استان «الحسکه» در شرق سوریه فرستاد.

همچنین نظامیان اشغالگر آمریکا هفته گذشته 50 دستگاه کامیون حامل تجهیزات بتنی و لجستیک را از عراق به شهر قامشلی در سوریه روانه کرده بودند.

آمریکا و متحدانش به بهانه مبارزه با گروه های تروریستی به صورت غیرقانونی (بدون اجازه دولت سوریه) در سوریه حضور نظامی دارند.

حضور غیرقانونی آمریکا و متحدانش در سوریه به بهانه مبارزه با تروریسم در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در آغاز دوره ریاست جمهوری اش اذعان کرد این کشور عامل اصلی ایجاد گروه های ترویستی از جمله داعش در سوریه بوده است.

بر اساس گزارش های رسمی، آمریکا تاکنون میلیاردها دلار سلاح و تجهیزات دراختیار تروریست های مستقر در سوریه و عراق قرار داده است.

دولت دمشق بارها تاکید کرده، اقدامات آمریکا و متحدانش در سوریه به منزله «اِشغال» است.

بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه‎های تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان برای تغییر معادلات منطقه به نفع رژیم صهیونیستی آغاز شد.

 

116

بیشتر بخوانید:

تحرکات جدید آمریکا در شمال شرق سوریه؛ ورود 30 کامیون سلاح به "حسکه"

کلیدواژه

کامنت