خرداد 16, 1399 16:14 Asia/Tehran [Updated: خرداد 16, 1399 16:23 Asia/Tehran]

ایران پرس: سرکنسولگری ایران در بصره، خواستار ارائه گزارش مقامات عراقی درباره غرق شدن لنج باری بهبهان در آب‌های خور عبدالله بندر "ام‌القصر" این کشور شد.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری ایران پرس به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که به دلیل نامساعد بودن شرایط آب و هوا و برخورد موج‌ها به لنج باری، بار سرامیک آن به یک سمت کشتی رانده و همین مساله موجب غرق شدن شناور شده است. 

وزارت امورخارجه، سفارت و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در عراق، هماهنگی لازم را برای بازگرداندن چهار نجات یافته این حادثه و انتقال جسد یک تبعه ایرانی  که جان خود را در این حادثه از دست داده است، در اسرع وقت انجام خواهند داد.

شناور باری "بهبهان" که روز سه شنبه، با حمل بار مصالح ساختمانی و سرامیک از بندر خرمشهر، عازم بندر "ام‌القصر" عراق بود، شب گذشته در کانال آبی "خورعبدالله" و در محدوده آب‌های عراق غرق شد.

به گفته‌ی نادر پسنده، مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، تعداد خدمه این شناور هفت نفر هستند که تاکنون یک نفر فوت شده و چهار نفر نجات یافته‌اند. مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین خبر داد که دو نفر در این حادثه مفقود شده‌اند که یک نفر ایرانی و یک نفر هندی هستند.

بیشتر بخوانید:

شناور باری بهبهان در آب‌های عراق غرق شد

 

کلیدواژه

کامنت