خرداد 23, 1399 19:38 Asia/Tehran [Updated: خرداد 23, 1399 19:44 Asia/Tehran]
  • هشدار عراق درباره خطر بازگشت داعش

عراق- ایران پرس: وزیر خارجه عراق درباره خطر بازگشت تهدیدات تروریستی داعش و گسترش آن به سایر کشورهای منطقه غرب آسیا و قاره اروپا هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق روز جمعه در گفت‌وگوی تلفنی با «آرانچا گونزالس لایا» Arancha González Laya وزیر خارجه اسپانیا با هشدار درباره خطر بازگشت تهدیدات داعش، بر لزوم افزایش همکاری های بین‌المللی برای مقابله با گروه‌های تروریستی تاکید کرد. 

وزیر خارجه عراق همچنین در این گفت‌وگوی تلفنی حمایت اقتصادی اسپانیا از عراق برای بازسازی شهرهای آزاد شده از کنترل داعش را خواستار شد.

با وجود شکست گروه تروریستی داعش در عراق، هنوز شماری از اعضای این گروه در مناطق مختلف این کشور حضور دارند و به صورت پراکنده اقدامات تروریستی انجام می دهند.

گروه تروریستی داعش در سال 2014، با حمایت مالی و نظامی آمریکا و هپیمانان غربی و عربی این کشور از جمله عربستان با حمله به عراق، بخش‌های وسیعی از مناطق شمالی و غربی این کشور را اشغال و جنایات بی‌شماری انجام داد.

نیروهای عراقی با کمک مستشاری جمهوری اسلامی ایران 17 نوامبر 2017 موفق شدند شهر "راوه" Rawa در استان الانبار (غرب عراق) را آزاد کنند؛ با آزادسازی این شهر عملا کار داعش در عراق تمام شد.

کشورهای غربی که از هیچ تلاشی برای کمک‌رسانی به تروریست‌ها در سوریه دریغ نکردند، با بازگشت اعضای اروپایی تروریست‌های داعش در خطر انجام حملات تروریستی هستند.

 

کلیدواژه