تیر 11, 1399 12:00 Asia/Tehran [Updated: تیر 11, 1399 12:06 Asia/Tehran]
  •  وزیر خارجه عراق: حفظ وحدت سوریه ضامن امنیت منطقه است

وزیر خارجه عراق با انتقاد از تحریم‌های آمریکا علیه سوریه، حفظ وحدت، مبارزه با تروریسم و دخالت نکردن در امور داخلی این کشور را تنها ضامن توقف رنج ملت سوریه دانست.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، «فواد حسین» وزیر خارجه عراق روز سه شنبه در چهارمین نشست بین ‌المللی آینده سوریه که به میزبانی اتحادیه اروپا و سازمان ملل در بروکسل به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، راه حل سیاسی را تنها ضامن تمام شدن رنج مردم سوریه خواند و گفت، ادامه اوضاع فعلی در سوریه حتی تهدیدی برای امنیت ملی عراق است و موجب عبور ده‌ها هزار تروریست به عراق می‌شود.

وزیر خارجه عراق بر ضرورت مبارزه با همه گروه های تروریستی تاکید کرد و افزود، مبارزه با داعش و ایده افراط گرایی آن در صدر مسئله مبارزه با تروریسم است.

فواد حسین بر اهمیت ادامه حمایت جامعه بین المللی از کشورهای میزبان آوارگان سوری و به خصوص عراق تاکید کرد و گفت، عراق میزبان 260 هزار آواره سوری است.

بروکسل دیروز در حالی به میزبانی سازمان ملل و اتحادیه اروپا، کنفرانسی درباره کمک انسانی به سوریه برگزار کرد که دمشق آن را به رسمیت نمی‌شناسد.

در این اجلاس، اتحادیه اروپا متعهد به پرداخت ۲.۳ میلیارد دلار برای حمایت از سوریه شد اما در عین حال شروطی را برای لغو تحریم‌ها گذاشت.

بیشتر بخوانید:

شکست تلاش‌های آمریکا برای فروپاشی نظام سوریه

سفر ظریف به سوریه؛ گفت و گو در باره روابط دوجانبه و تحولات سیاسی در منطقه

 

کلیدواژه

کامنت