مرداد 06, 1399 11:22 Asia/Tehran [Updated: مرداد 06, 1399 11:32 Asia/Tehran]

ایران پرس: رسانه‌های عراقی یکشنبه شب از وقوع چند انفجار شدید در پادگان "الصقر" در جنوب بغداد، پایتخت این کشور که متعلق به نیروهای پلیس فدرال و نیروهای سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" است، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، مرکز موسوم به اطلاع‌رسانی جنگ عراق و مرکز فرماندهی عملیات مشترک این کشور علت انفجارها را گرمای زیاد و  ذخیره سازی نامناسب تسلیحات در انبار این پادگان اعلام کردند.

با این حال "حسن سالم" نماینده فراکسوین "الصادقون" در پارلمان عراق (وابسته به جریان صدر) انفجارهای پادگان الصقر را ناشی از حملات پهپادی دانست و گفت: حمله به پادگان الصقر نقض جدید حاکمیت ملی عراق از سوی آمریکاست.

"حسن سالم" ضمن درخواست از دولت عراق برای پاسخ سریع به این نقض حاکمیت،‌ گفت: دولت الکاظمی موظف است، مصوبه پارلمان عراق مبنی بر اخراج نیروهای خارجی از این کشور را اجرا کند.

منابعی در حشد الشعبی نیز در علت اعلام شده از سوی مرکز موسوم به اطلاع‌رسانی جنگ عراق و نیز مرکز فرماندهی عملیات مشترک این کشور تشکیک کردند و انفجارهای امشب را به انفجارهای قبلی مرتبط دانستند.

آمریکا و رژیم صهیونیستی تاکنون چند بار مواضع حشد الشعبی در مناطق مختلف عراق را هدف قرار داده‌اند.

در پی ترور ناجوانمردانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و "ابومهدی المهندس" معاون سازمان بسیج مردمی عراق "حشد الشعبی" توسط دولت تروریست‌ آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد، نمایندگان پارلمان عراق یکشنبه 5 ژانویه طرح اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق را تصویب کردند.

سردار "سلیمانی"، "ابومهدی المهندس" و 8 نفر از همراهانشان بامداد جمعه سوم ژانویه 2020 در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد پایتخت عراق به شهادت رسیدند.

سردار "سلیمانی" به دعوت دولت عراق به این کشور سفر کرده بود.

بر اساس اعلام وزارت دفاع آمریکا "پنتاگون"، دستور این حمله هوایی را "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور صادر کرده بود.

بسیاری از کشورها، سازمان ها و گروها، این اقدام تروریستی آمریکا را محکوم کرده‌اند.

سردار "سلیمانی" و "ابومهدی المهندس" از چهره های برجسته مبارزه با گروه های تکفیری و تروریستی از جمله داعش در منطقه غرب آسیا بودند.

بیشتر بخوانید:

انفجار خودروی بمب گذاری شده در بغداد

حمله راکتی به سفارت آمریکا در بغداد 

اصابت چند راکت به منطقه "الخضرا" بغداد

 

کلیدواژه

کامنت