شهریور 10, 1399 18:28 Asia/Tehran [Updated: آبان 09, 1399 15:23 Asia/Tehran]

همزمان با پرواز اولین هواپیمای تجاری میان تل آویو و ابوظبی، رستوران آمریکایی KFC نزدیک فرودگاه بین المللی ابوظبی منفجر شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، منابع اماراتی اعلام کردند، بر اثر انفجار روز دوشنبه رستوران آمریکایی «کی.اف.سی» KFC نزدیک فرودگاه بین المللی ابوظبی، دو تن کشته و شماری زخمی شدند.

در راستای عادی سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی، هیأت آمریکایی - اسرائیلی امروز دوشنبه (31 اوت) با پروازی که اولین پرواز تجاری مستقیم بین رژیم صهیونیستی و امارات توصیف شده است، از تل آویو وارد ابوظبی شد.

بنابر اعلام وزارت امورخارجه امارات، در پرواز هواپیمای تجاری اسرائیل به امارات، «جرد کوشنر» داماد و مشاور رئیس جمهوری آمریکا، «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی آمریکا و «مئیر بن شیریت» مشاور امنیت ملی اسرائیل حضور داشتند.

رژیم آل سعود نیز برای اولین بار اجازه عبور هواپیمای اسرائیلی از آسمان عربستان صادر را کرد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) روز دوشنبه در واکنش به نخستین پرواز هواپیمای مسافربری از تل آویو به ابوظبی،‌ تاکید کرد: مواضع حکام امارات مسیر تاریخ را تغییر نمی‌دهد و این اقدام، خیانت به مردم فلسطین است.

کمیته‌های مقاومت فلسطینی نیز در واکنش به پرواز هواپیمای رژیم صهیونیستی به امارات، آن را لکه ننگی برای امارات و خیانت به امت اسلامی خواندند.

کمیته‌های مقاومت اعلام کردند: توافق عادی‌سازی با رژیم صهیونیستی که علیه ملت فلسطین و همه ملت‌های عربی جنایت‌هایی مرتکب شده و اراضی فلسطینی را اشغال کرده‌اند، لکه ننگی برای حکام امارات است و اقدامی شرم‌آور و اشتباه است.

در پی تلاش‌های «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای تسهیل روند عادی‌سازی روابط بین امارات و رژیم صهیونیستی، 13 اوت دو طرف طی توافق‌نامه‌ای بر سر عادی سازی کامل روابط دیپلماتیک به توافق رسیدند.

اقدام امارات برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی با محکومیت بسیاری از کشورهای اسلامی و گروه‌های مقاومت فلسطینی همراه شده است.

117

بیشتر بخوانید:

نشست عادی به جای نشست فوری؛ حمایت اتحادیه عرب از اقدام امارات

توافق امارات، جنایت ضد آرمان فلسطین است

کلیدواژه

کامنت