شهریور 11, 1399 18:53 Asia/Tehran [Updated: شهریور 11, 1399 19:09 Asia/Tehran]
  • سفر اسماعیل هنیه به لبنان پس از 27 سال

ایران پرس- رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) امروز (سه شنبه) وارد بیروت پایتخت لبنان شد.

به گزارش ایران پرس، «اسماعیل هنیه» با هدف شرکت در کنفرانس گروه‌های فلسطینی که قرار است روز پنجشنبه در بیروت برگزار شود، به لبنان سفر کرده است.

قرار است هنیه در سفر به بیروت با «میشل عون» رئیس‌ جمهوری، «مصطفی ادیب» نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه و «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان دیدار و گفت‌وگو کند.

«علی برکه» نماینده حماس در لبنان گفت این اولین سفر هنیه به لبنان از زمان بازگشتش به فلسطین اشغالی در سال ۱۹۹۳ به همراه دیگر برادران تبعید شده‌اش به اردوگاه «مرج الزهور» است.

رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۲ بیش از چهارصد نفر از رهبران و شخصیت‌های فلسطینی را به اردوگاه مرج ‌الزهور لبنان تبعید کرده بود.

قرار است هنیه در لبنان با دبیران کل تعدادی از گروه‌های فلسطینی و مقامات لبنانی دیدار کند تا هماهنگی لازم برای مقابله با پروژه‌های موجود در راستای نابودی مسأله فلسطین، نادیده گرفتن حق بازگشت آوارگان فلسطینی و متوقف کردن فعالیت آژانس کاریابی و امداد ویژه فلسطینی‌ها وابسته به سازمان ملل (آنروا) انجام شود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پس از اینکه 28 ژانویه گذشته از طرح نژادپرستانه معامله قرن رونمایی کرد، 13 اوت گذشته  نیز از توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط خبر داد. //114

بیشتر بخوانید:

پیام هنیه به سران عرب: ملت فلسطین همراهی با معامله قرن را نمی‌ بخشد

اسماعیل هنیه: مقابله با "معامله قرن" امری ضروری است

کلیدواژه

کامنت