شهریور 23, 1399 17:04 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • دیدار نماینده سازمان ملل با آیت‌الله سیستانی در نجف

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق با آیت‌الله «سیدعلی سیستانی» مرجع عالیقدر شیعیان این کشور در نجف اشرف دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «جنین هنیس پلاسخارت» Jeanine Hennis Plasschaert نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق  روز یکشنبه وارد نجف اشرف شد و با حضور در منزل  آیت‌الله «سید علی سیستانی» با وی پیرامون مسایل مهم عراق به گفتگو پرداخت.

آیت‌الله سیستانی دراین دیدار، با اشاره به لزوم شفافیت، عدالت  و مشارکت وسیع مردم در روند انتخابات عراق، برگزاری انتخابات زودهنگام را نیز مسیری برای خروج از بحران‌های سیاسی، اقتصادی و امنیتی در این کشور عنوان کرد.

 مرجع عالیقدر شیعیان عراق با تاکید بر ضرورت مبارزه با فساد، افزایش کارایی نهادهای دولتی و حاکمیتی، حفظ حاکمیت عراق و ممانعت از دخالت‌های خارجی در این کشور، مقابله با توطئه‌های دشمنان برای تجزیه و نا امنی در عراق را خواستار شد.

«جنین هنیس پلاسخارت» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق  نیز در این دیدار با بیان اینکه آیت الله سیستانی از نظر سازمان ملل ارزش بالایی دارد، گفت، تاخیر در برگزاری انتخابات و یا برگزاری آن بدون فراهم کردن همه شروط لازم،  مخاطرات بزرگی را برای عراق به دنبال خواهد داشت.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق در یازدهم نوامبر ۲۰۱۹ نیز با آیت الله سیستانی دیدار و گفت وگو کرده بود.

کلیدواژه

کامنت