آبان 03, 1399 13:43 Asia/Tehran [Updated: آذر 05, 1399 22:27 Asia/Tehran]

صنعا- ایران پرس: تصاویر ارسالی اختصاصی ایران پرس از اردوگاه آوارگان یمنی در صنعا، وضعیت اسف‌بار خانواده‌های آواره‌ای را که در آستانه فصل سرما، با درد و رنج بی پناهی، بیماری و گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند؛ نشان می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، چادرهای پر از آوارگان در نقاط مختلف در دو طرف دره داراوان و بازار منطقه حمدان در شمال صنعا پایتخت یمن، پراکنده شده‌ و اکنون ساکنان این اردوگاه باید با شرایط ناامیدکننده زمستان مقابله کنند.

سازمان ملل در آوریل گذشته هشدار داد، نزدیک به یک میلیون آواره یمنی به دلیل کمبود بودجه در معرض خطر از دست دادن سرپناه خود و دسترسی به غذا و دارو هستند.

شورای عالی اداره و هماهنگی امور بشردوستانه و همکاری‌های بین‌المللی در گزارشی که در اوایل ماه اکتبر منتشر شد اعلام کرد، تعداد خانواده‌های آواره به رقم 606 هزار و 694 عدد و تعداد افراد آواره هم به چهار میلیون، 168 هزار نفر رسیده است. 

این گزارش خاطرنشان کرد که صدها هزار آواره یمنی بیش از 5 سال در یک فاجعه انسانی زندگی می‌کنند، به دلیل تهاجم و محاصره مداوم عربستان سعودی و آمریکا که باعث بدترین بحران انسانی در جهان شده است.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر منطقه از مارس 2015 تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور را آغاز کرد.

این جنگ‌ نابرابر، تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

117

بیشتر بخوانید:

آوارگی بیش از 24 هزار خانواده یمنی از آغاز سال جاری تاکنون

صنعا: مذاکره در حلقه آتش و محاصره غیرممکن است

کلیدواژه

کامنت