اسفند 20, 1399 21:59 Asia/Tehran [Updated: اسفند 21, 1399 00:37 Asia/Tehran]
  • پیام اسماعیل هنیه برای انتخاب مجدد یحیی سنوار به عنوان رهبر حماس در غزه

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه چهارشنبه در بیانیه‌ای از انتخاب مجدد «یحیی سنوار» به عنوان رئیس دفتر سیاسی این جنبش در باریکه غزه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در پیامی انتخاب مجدد سنوار را به سمت رئیس دفتر سیاسی این جنبش در باریکه غزه تبریک گفت. 

هنیه همچنین در بیانیه‌ای از پایان انتخابات داخلی جنبش حماس برای انتخاب رئیس دفتر سیاسی آن در غزه خبر داد و ضمن تقدیر از تمامی اعضا و رهبران حماس، تاکید کرد که اعضا باید به عضویت در این جنبش به عنوان جنبشی پیشگام در بین گروه‌ها و احزاب فلسطینی و عربی افتخار کنند.

وی تصریح کرد که پیگیری انتخابات داخلی حماس از سوی ملت فلسطین و امت اسلامی و عربی و حتی دشمن صهیونیستی حاوی 3 پیام و دلالت مهم است:

اولاً: این انتخابات بیانگر جایگاه جنبش حماس در نقشه سیاسی فلسطین به عنوان یکی از شرکای پروژه ملی فلسطین است.

دوماً: انتخابات حماس که هزاران نفر طبق برنامه و نظام داخلی این جنبش و تحت نظارت کمیته‌های انتخاباتی در آن مشارکت داشتند، انتخاباتی حقیقی است نه صوری و نمایشی.

سوماً: پایبندی حماس به برگزاری دوره‌ای انتخابات داخلی خود هر 4 سال یکبار بیانگر ایمان و باور عمیق این جنبش به اصل انتقال قدرت و رای‌گیری است که این جدیت حماس در انتخابات مجلس قانونگذاری، ریاست تشکیلات خودگردان و شورای ملی را می‌رساند و هدف حماس همکاری با تمامی گروه‌ها و جریان‌های ملی فلسطینی برای برگزاری موفقیت‌آمیز و شفاف انتخابات است.// 114

کلیدواژه