فروردین 31, 1400 04:01 Asia/Tehran [Updated: فروردین 31, 1400 04:03 Asia/Tehran]
  • نتانیاهو خواستار برگزاری انتخابات مستقیم برای تعیین نخست وزیر جدید شد

"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی پس از آنکه در رایزنی با "نفتالی بنت" رهبر حزب "یمینا" برای تشکیل کابینه ناکام ماند، خواستار برگزاری انتخابات مستقیم برای تعیین نخست وزیر جدید شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی عصر دوشنبه پس از دیدار با رهبر حزب "یمینا" بر رد قاطعانه درخواست بنت درباره اعطای پست نخست‌وزیری به او تأکید کرد و گفت: "ما نیازمند یک انتخابات مستقیم هستیم و مسخره است که بنت نخست‌وزیر باشد."

بر اساس اعلام رسانه های صهیونیستی،  نتانیاهو پیشنهاد حزب "شاس" برای برگزاری یک رأی‌گیری خاص (انتخاب مستقیم)  به‌ منظور انتخاب نخست‌وزیر جدید را تأیید کرده تا این‌گونه سناریوی رفتن به انتخابات پنجم طی دو سال اخیر را دور بزند.

"رووین ریولین" Reuven Rivlin رئیس رژیم صهیونیستی اخیرا "بنیامین نتانیاهو" را مأمور تشکیل کابینه کرد.

این اقدام "ریولین" پس از اعلام نتیجه نهایی چهارمین انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی در 25 مارس صورت گرفت؛ انتخاباتی که همچنان از ادامه بن‌بست سیاسی در سرزمین‌های اشغالی حکایت داشت.

نتانیاهو که با مخالفت‌های گسترده داخلی مواجه است، به منظور فرار از محاکمه و زندانی شدن به دلیل فساد مالی، همچنان بر نشستن بر کرسی نخست وزیری در سرزمین‌های اشغالی پافشاری می‌کند.

نتانیاهو در طول سال های اخیر درگیر 4 پرونده فساد مالی بوده‌است؛ پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده 1000»، «پرونده 2000»، «پرونده 3000» و «پرونده 4000» معروف شده است.

120