اردیبهشت 17, 1400 19:57 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 17, 1400 20:08 Asia/Tehran]
  • حضور بیش از 70 هزار فلسطینی در آخرین نماز جمعه ماه رمضان در مسجد الاقصی

نمازگزاران فلسطینی علیرغم همه موانعی که رژیم صهیونیستی ایجاد کرده بود خود را به مسجد الاقصی رساند و پس از نماز صحن‌ های مسجد الاقصی صحنه باشکوه تظاهرات در حمایت از مقاومت بود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، بیش از 70 هزار فلسطینی نماز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را در مسجد الاقصی برپا کردند.

این در حالی است که نظامیان صهیونیست، بیت المقدس را به پادگان نظامی تبدیل کرده و همه  ورودی‌های شهر را جز یکی بسته بودند و هزاران نفر از فلسطینیان کرانه باختری از رساندن خود به مسجد الاقصی محروم ماندند و چند نفر هم بازداشت شدند.

کانال تلگرامی یونیوز نوشت رسانه‌های رژیم صهیونیستی در واکنش به برافراشته شدن پرچم‌های حماس در صحن‌های مسجد الاقصی نوشتند: ما باختیم.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با صدور پیامی اعلام کرد: به جمعیت نمازگزارانی که موفق شدند با وجود اینکه رژیم صهیونیستی قدس را محاصره و پست‌های ایست و بازرسی وضع و محدودیت‌هایی شدید اعمال کرده بود خود را به مسجد الاقصی برسانند و نماز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را همزمان با روز جهانی قدس در آنجا اقامه کنند تبریک می‌گوییم.

در همین حال اهالی غزه نیز همزمان با روز جهانی قدس با بادبادک‌های آتش زا مراتع و زمین‌های شهرک‌های صهیونیست‌نشین را به آتش کشیدند.

در ۲۴ ساعت اخیر ۱۵ آتش‌سوزی در این شهرک‌ها بر اثر پرتاب بادبادک‌های آتش‌زا از سمت غزه رخ داده است.

رژیم صهیونیستی طی یکی دو هفته اخیر حملات خود را در قدس اشغالی شدت بخشیده و بیش از یکصد فلسطینی را زخمی کرده است.

منابع فلسطینی امروز خبر دادند که دو فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در ایست بازرسی «سالم»‌ در نزدیکی جنین در شمال کرانه باختری به شهادت رسیدند. // 114

بیشتر بخوانید:

راهپیمایی موتوری روز قدس در تهران

سخنرانی عربی روز قدس رهبر انقلاب خطاب به جوانان عرب

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت روز جهانی قدس؛ پخش زنده ایران پرس

برگزاری مراسم روز جهانی قدس در ایران و کشورهای دیگر

کلیدواژه