تیر 30, 1400 01:14 Asia/Tehran [Updated: تیر 30, 1400 01:48 Asia/Tehran]
  • وزارت خارجه سوریه: حمایت اسرائیل از گروه‌های تروریستی آشکار شد/ امروز بیش از هر زمان برای بازپس گیری جولان اشغالی مصمم هستیم

وزارت خارجه سوریه در واکنش به حملات هوایی بامداد سه شنبه رژیم صهیونیستی گفت چنین حملاتی کمکی به مزدوران این رژیم در سوریه نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت خارجه سوریه روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای تأکید کرد که ارتش این کشور همچنان به مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد.

در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است حملات رژیم صهیونیستی در راستای «سیاست هدفمند و مبتنی بر اعمال تروریسم دولتی مقامات رژیم اسرائیل، حمایت مداوم از گروههای تروریستی و نقض عمدی قطعنامه‌های شورای امنیت درباره مبارزه با تروریسم است».

وزارت خارجه سوریه با اشاره به همزمانی حملات اسرائیل با حمله‌های راکتی گروه تروریستی جبهه النصره به برخی مناطق در استان‌های حلب و حماه، این حملات را نشانه حمایت اسرائیل از گروه‌های تروریستی و نقض فاحش منشور سازمان ملل و قطعنامه‌های شورای امنیت درباره حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه عنوان و خاطر نشان کرد، این حملات به منزله اعلام ورشکستگی رژیم صهیونیستی و شکست طرح مخرب غربی-اسرائیلی است.

سوریه همچنین نسبت به تداوم حملات صهیونیستها به بهانه‌های واهی و حمایت این رژیم از گروههای تروریستی و تدام اشغالی خاک این کشور از جمله جولان اشغالی هشدار داد و تأکید کرد که تل‌آویو مسئول عواقب آن است.

در این بیانیه تأکید شد، حملات رژیم صهیونیستی نمی‌تواند از مزدوران این رژیم مانند داعش، النصره یا «کلاه سفیدها» حمایت کند و مانع از ادامه مبارزه ارتش سوریه با تروریسم نخواهد شد.

دمشق با بیان اینکه ارتش سوریه امروز بیش از هر زمان دیگری بر بازپسگیری جولان اشغالی مصمم است، خاطر نشان کرد، شورای امنیت و سازمان ملل این رژیم را بازخواست کرده و اقدامات فوری برای جلوگیری از تکرار این حملات انجام دهد.

ارتش رژیم صهیونیستی بامداد سه شنبه مدعی شلیک دو راکت از لبنان به فلسطین اشغالی شد و حدود ۳۰ دقیقه بعد از این بیانیه، در توییتر نوشت در واکنش به شلیک دو راکت، مرز لبنان را هدف حمله توپخانه‌ای قرار داده است.

همچنین بامداد سه شنبه خبرگزاری رسمی سوریه از حمله رژیم صهیونیستی به منطقه‌ای در جنوب حلب خبر داد و تلویزیون سوریه اعلام کرد پدافند هوایی این کشور تجاوز رژیم صهیونیستی را دفع کرده است.// 114

بیشتر بخوانید:

حمله خمپاره ای تروریست ها به شهر حلب سوریه

کلیدواژه