تیر 31, 1400 20:48 Asia/Tehran [Updated: تیر 31, 1400 20:51 Asia/Tehran]
  • حمایت آمریکا و کشورهای اروپایی از جنایت‌های اسرائیل علیه سوریه

وزارت خارجه سوریه در واکنش به حملات رژیم صهیونیستی تأکید کرد که این حمله‌ها بدون حمایت دولت آمریکا و کشورهای اروپایی ممکن نیست.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت خارجه سوریه در بیانیه‌ای به حملات بامداد امروز (پنجشنبه) رژیم صهیونیستی به استان «حمص» واکنش نشان داد و تأکید کرد که از حق خود برای دفاع از خاک، ملت و حاکمیت خود استفاده خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است، حملات مستمر صهیونیستها، همزمان با تجاوزات تروریستها به ریف حلب و قطع آب استان الحسکه توسط ترکیه، در راستای اجرای استراتژیهای ژئوپلتیک توطئه‌آمیز مستمر علیه سوریه است.

وزارت خارجه سوریه در این بیانیه تاکید کرد، تداوم رفتار تروریستی در منطقه توسط رژیم صهیونیستی، بدون حمایت دولتهای مختلف آمریکایی و غربی و سرپوش گذاشتن بر جنایات این رژیم ممکن نیست. این دولت‌ها در تلاش هستند که مسئولیت این رژیم در تروریسم دولتی و حمایت از تروریستها را مخفی کنند.

وزارت خارجه سوریه خاطر نشان کرد، نادیده گرفتن جنایات رژیم صهیونیستی توسط اعضای جامعه بین‌الملل باعث می‌شود که این اعضا شریک جرم این رژیم و تروریستهای داعش و جبهه النصره باشند.

سوریه از شورای امنیت خواست که تجاوزات رژیم صهیونیستی را محکوم و برای جلوگیری از آن، اقدام کند.

بامداد امروز خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» گزارش داد، پدافند هوایی سوریه با موشک‌های شلیک‌ شده توسط اسرائیل در آسمان حومه غربی حمص در حال مقابله بوده و تعدادی از آنها را ساقط کرده است. 

بامداد چهارشنبه نیز خبرگزاری رسمی سوریه از حمله رژیم صهیونیستی به منطقه‌ای در جنوب حلب خبر داده و اعلام کرد پدافند هوایی این کشور تجاوز رژیم صهیونیستی را دفع کرده است.

117

کلیدواژه