شهریور 11, 1400 16:59 Asia/Tehran [Updated: شهریور 11, 1400 17:06 Asia/Tehran]
  • راهپیمایی‌ گسترده یمنی‌ها در سالروز شهادت حضرت «زید بن علی» (ع)

مردم یمن امروز پنجشنبه راهپیمایی گسترده ای را به مناسبت سالگرد شهادت «زید بن علی» (ع)، در «صعده» برگزار کرده و شعارهایی علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی سر دادند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، شرکت کنندگان یمنی در این راهپیمایی‌، شعارهایی علیه سیاست‌های استکباری آمریکا در منطقه سر داده و خواستار تحریم کالاهای آمریکایی و صهیونیستی شدند.

دراین راهپیمایی ضمن قرائت بیانیه‌ای تأکید شد: یمن در نبردی مشابه قیام زید ین علی (ع) در مقابله با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا و اسرائیل و مزدوران آنها بویژه رژیم‌های سعودی و اماراتی قرار دارد.

در این بیانیه همچنین تجاوزات مستکبران و عناصر مزدور در غارت ثروت ملی نفت و گاز و کاهش حقوق کارکنان و تلاش برای ایجاد یک فاجعه انسانی بی سابقه همراه با تشدید محاصره و اعمال تحریم‌ها محکوم شده است.

زید بن علی (فرزند امام سجاد ع) در سال ۱۲۲ (ه.ق) در کوفه و در زمان حکومت «هشام بن عبدالملک» و دوره امامت امام صادق (ع) به منظور خونخواهی امام حسین (ع) و امر به معروف و نهی از منکر علیه حکومت فاسد بنی امیه قیام کرد و به همراه یارانش به شهادت رسید. 

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی علیه یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده که تاکنون به کشته شدن هزاران یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است. // 114

بیشتر بخوانید:

بمباران شدید استان مارب یمن توسط جنگنده های ائتلاف سعودی

 حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به استان های "مارب"،"صعده"، "البیضا" و "حجه" یمن

سرقت نفت و مشتقات نفتی یمن از سوی ائتلاف سعودی- آمریکایی

صندوق کودکان سازمان ملل: ساعتی شش کودک یمنی جانشان را از دست می‌دهند

کلیدواژه