شهریور 20, 1400 12:09 Asia/Tehran [Updated: شهریور 20, 1400 12:13 Asia/Tehran]
  • فراخوان برای اعتصاب سراسری و برگزاری تظاهرات در سراسر فلسطین

گروه‌های فلسطینی با صدور فراخوانی خواستار اعتصاب سراسری و برگزاری اعتراضات گسترده در سراسر سرزمین های اشغالی شدند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، این فراخوان در راستای حمایت از اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی و به دنبال بازداشت مجدد شماری از اسرای متواری از زندان اسرائیلی «جلبوع» صادر شده است.

در این فراخوان از همه فلسطینیان ساکن کرانه باختری، غزه و حتی داخل اراضی اشغالی خواسته شده تا در این اعتصاب سراسری شرکت کنند.

بامداد امروز (شنبه) و به دنبال انتشار خبر دستگیری چهارتن از اسرای فلسطینی که دوشنبه گذشته از زندان جلبوع رژیم صهیونیستی متواری شدند، مردم فلسطین در غزه و کرانه باختری در حمایت از آنها به خیابان‌ها آمدند.

معترضان فلسطینی در نوار غزه، استان جنین، شهر رام الله و شهر بیت لحم به خیابان‌ها آمدند و با سردادن شعارهایی از اسرای فلسطینی حمایت و خواستار آزادی آنها شدند.

در درگیری معترضان فلسطینی با نظامیان صهیونیست در مناطق مختلف استان نابلس واقع در شمال کرانه باختری، 174 فلسطینی به ضرب گلوله و شلیک گاز اشک آور زخمی شده و آسیب دیدند.

طی روزهای گذشته قدس اشغالی و مناطق کرانه باختری شاهد تشدید تنش و درگیری میان نظامیان صهیونیست با معترضان فلسطینی به دلیل تشدید حملات رژیم صهیونیستی به اسرای فلسطینی در زندان‌های این رژیم است.

117

کلیدواژه