شهریور 20, 1400 16:56 Asia/Tehran [Updated: آبان 03, 1400 18:21 Asia/Tehran]
  • عصبانیت جنون‌آمیز رژیم صهیونیستی به‌علت‌ شکست و انفعال آن

ایران پرس: موفقیت شش اسیر فلسطینی در رهایی از زندان «جلبوع»، در شمال فلسطین اشغالی که از امنیتی‌ترین زندان‌های‌ رژیم صهیونیستی به‌شمار‌ می‌رود‌، پوشالی بودن ادعاهای این رژیم را در زمینه اطلاعاتی و امنیتی بر همگان به‌ویژه بر فلسطینی‌ها و ملت‌های‌ منطقه، عیان ساخت.

در پی این ناکامی فضاحت‌بار، رژیم صهیونیستی با هراس و وحشت از اقدام احتمالی فلسطینی‌ها در کرانه باختری و اراضی اشغالی، وارد تجاوزگری و سرکوبگری شدیدی علیه فلسطینی‌ها شد، به‌گونه‌ای‌ که نظامیان اشغالگر در قدس اشغالی یک جوان فلسطینی را به شهادت رساندند.

در واقع،‌ این تجاوزگری‌ها‌ و سرکوبگری‌های‌ جنون‌آمیز رژیم صهیونیستی دو علت دارد‌:

علت نخست که در واقع،‌ مهم‌ترین‌ علت نیز به‌شمار‌ می‌رود‌، سرپوش‌گذاشتن بر شکست امنیتی - اطلاعاتی آن در زندان جلبوع است که در نوع خود، این شکست بی‌سابقه‌ بود، به‌گونه‌ای‌ که به‌طور‌ گسترده در رسانه‌های داخلی رژیم صهیونیستی و نیز رسانه‌های منطقه و جهان انعکاس یافت و ناتوانی صهیونیست‌ها‌ را به تصویر کشید.

علت دوم حملات و تجاوزگری‌های‌ اخیر صهیونیست‌ها‌ این است که این رژیم اکنون از تحرکات احتمالی و آتی فلسطینی‌ها به‌شدت دچار رعب و وحشت شده است‌ و با چنین سرکوبگری هایی درصدد جلوگیری از هرگونه اقدام فلسطینی‌ها و تحرکات آن‌ها‌ در دفاع از آرمان‌های‌ فلسطینی است.

در این چارچوب جنگنده های رژیم صهیونیستی بامداد امروز (شنبه) مواضع نیروهای مقاومت فلسطین را در «دیرالبلح» واقع در مرکز نوار غزه و «خان یونس» در جنوب این باریکه، هدف حمله قرار دادند.

جنگنده های این رژیم همچنین یک زمین زراعی را در شهرک «بیت حانون» واقع در شمال غزه بمباران کردند.

این رژیم در توجیه این تجاوزگری‌ها‌ مدعی شد که این حملات در واکنش به حملات موشکی مقاومت صورت می‌گیرد‌، حملاتی که مقاومت نیز در واکنش به اقدام جنایتکارانه صهیونیست‌ها‌ در به شهادت رساندن یک جوان فلسطینی در قدس اشغالی به ضرب گلوله بدان روی آورد.

با وجود اینکه منابع صهیونیستی از بازداشت مجدد چهار تن از اسیران رها شده فلسطینی خبر دادند، اما به نظر می‌رسد‌ که این رژیم همچنان در شوک این اقدام اعجاز انگیز فلسطینی ها قرار دارد و به‌همین‌علت،‌ شاهد اقدامات نسنجیده آن در برخورد با فلسطینی‌ها هستیم که نشان‌دهنده سردرگمی آن است.

فلسطینی‌ها اکنون به‌شدت خشمگین هستند و هر گونه اقدام تحریک‌آمیز‌ رژیم صهیونیستی ممکن است سبب‌ساز‌ انتفاضه دیگری علیه صهیونیست‌ها‌ شود که معادله را به‌طور‌ کلی علیه آن‌ها‌ تغییر دهد؛ زیرا همان‌طور‌ که جهاد اسلامی اعلام کرد، بازداشت مجدد چهار تن از اسیران آزاد شده، به‌هیچ‌ وجه شکست خفت بار نهادهای امنیتی صهیونیست‌ها مقابل ملت فلسطین را کم رنگ نخواهد کرد.

بازداشت مجدد فلسطینی‌ها به این علت اهمیت موفقیت آن‌ها‌ را کم رنگ نخواهد کرد که رژیم صهیونیستی با به‌کارگیری‌ و بسیج کردن چند گردان از ارتش خود و شمار زیادی از نیروهای پهپادی در منطقه‌ جغرافیایی محدود و پس از گذشت پنج روز چهار تن از اسیران را بازداشت کرد که موفقیت برای آن به‌شمار‌ نمی‌رود‌ و از شکست امنیتی آن نمی کاهد. 

افزون بر این،‌ بازداشت مجدد فلسطینی‌ها از چیزی از تأثیر مثبت اقدام آن‌ها‌ نخواهد کاست؛ زیرا فلسطینی‌ها اکنون به این درک و نتیجه رسیده‌اند که می‌توانند‌ با تحرکات و اقدامات خود امنیت این رژیم را به خطر بیندازند و مانع از اجرایی شدن توطئه‌های‌ آن در کرانه باختری و قدس اشغالی شوند.

نویسنده: جلال چراغی

117

کلیدواژه