شهریور 26, 1400 17:26 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1400 23:12 Asia/Tehran]
  • توزیع سوخت خریداری شده از ایران بر اساس اولویت‌های اعلامی «سیدحسن نصرالله»

مدیر یک شرکت سوخت‌رسانی در لبنان نحوه توزیع سوخت ایرانی در این کشور بر اساس اولویت‌های اعلام شده از سوی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «اسامه علیق» مدیر شرکت سوخت‌رسانی «الامانه» امروز (جمعه) در گفت‌وگو با شبکه المیادین درباره چگونگی توزیع سوختی خریداری شده از ایران گفت: تانکرهای سوخت از دیروز (پنجشنبه) به سمت مناطق مختلف لبنان فرستاده شده‌اند و 65 تانکر سوخت وارد ضاحیه در جنوب بیروت شده است.

علیق افزود، سوخت ایرانی اکنون در مخازن شرکت الامانه در بیروت، جنوب، «البقاع» و شمال لبنان تخلیه می‌شود و این شرکت بر اساس اولویت‌های اعلام شده از سوی «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله توزیع خواهد شد.

وی سپس تصریح کرد، از زمانی که سیدحسن نصرالله ورود کشتی ایرانی حامل سوخت را اعلام کرده، درخواست‌های زیادی برای دریافت سوخت رسیده و طی روزهای آینده روند تحویل آن بر اساس درخواست‌ها و اولویت‌ها آغاز خواهد شد.

شبکه «لبنان 24» روز گذشته (پنجشنبه) با انتشار فیلمی اعلام کرد، تانکرهای حامل مازوت ایران وارد منطقه «حوش السید علی» در شهر  الهرمل لبنان شده‌اند.

«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان چهارشنبه شب در پیامی نوشت: "از زمینه‌سازی مردم و رسانه‌ها در منطقه بعلبک الهرمل به منظور استقبال از ورود کاروان تانکرهای حامل سوخت باخبر شدم، اما از مردم و مسئولان حزب‌الله در منطقه می‌خواهم حین عبور کاروان به منظور حفظ سلامت همه و راحتی آن‌ها و برای تسهیل روند انتقال در بهترین حالت ممکن هیچ گونه تجمع مردمی انجام ندهند."

تصاویر ورود تانکرهای سوخت ایران به لبنان، دیروز در صدر اخبار رسانه‌های عربی و شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت؛ امری که بیانگر شکست محاصره آمریکا علیه این کشور در نتیجه اتحاد و اقتدار سه‌جانبه میان تهران، حزب‌الله و دمشق است.

117

بیشتر بخوانید:

ورود تانکرهای حامل سوخت ایران به لبنان

کلیدواژه