مهر 22, 1400 23:42 Asia/Tehran [Updated: مهر 22, 1400 23:44 Asia/Tehran]
  •  اعلام عزای عمومی در لبنان

دولت لبنان در پی تیراندازی های روز پنجشنبه در بیروت، پایتخت این کشور که به کشته و زخمی شدن دها تن انجامید، فردا (جمعه) را عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، دفتر "نجیب میقاتی" نخست وزیر لبنان پنجشنبه شب اعلام کرد، در عزای جان باختن شهروندان لبنانی در حوادث امروز، همه ادارات، نهادهای دولتی و مدارس در این کشور فردا تعطیل خواهند بود.

صبح امروز، شماری از مردم لبنان که به عملکرد "طارق بیطار" بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت معترض بودند در مقابل کاخ دادگستری این کشور تظاهرات کردند که ناگهان تیراندازی‌ از سوی افرادی مسلح به سوی آنها آغاز شد.

در این حمله  دستکم 7 شهروند بیگناه لبنانی شهید و بیش از شصت تن  دیگر مجروح شدند.

حزب‌الله و جنبش امل لبنان با محکوم کردن این حمله اعلام کردند، عاملان حمله به تظاهرکنندگان معترض به عملکرد بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت، گروه‌ها ی وابسته به حزب «القوات اللبنانیه» بوده‌اند.

جنبش های "حزب‌الله" و "امل" لبنان این حمله را یک اقدام جنایتکارانه به منظور برهم زدن ثبات این کشور دانستند و تاکید کردند، عاملان این جنایت باید  محاکمه و به شدیدترین وجه مجازات شوند.

"امیل لحود" رئیس جمهور پیشین لبنان نیز بر نقش رژیم صهیونیستی و مزدوران داخلی در حوادث امروز بیروت تاکید کرد و گفت: رؤیای دشمنان برای شکست مقاومت و ایجاد جنگ داخلی در لبنان محقق نخواهد شد.

120