مهر 30, 1400 23:17 Asia/Tehran [Updated: مهر 30, 1400 23:30 Asia/Tehran]
  • نصرالله: وحدت مسلمانان، عامل پیروزی است

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به ابتکار امام خمینی رحمة الله علیه درباره هفته وحدت گفت: مسلمانان باید به یکدیگر نزدیک شده و همانند پیکر واحدی باشند. مقاومت در لبنان نیز به کمک این نزدیکی و همکاری پیروز شد و مقاومت در فلسطین نیز زمانی که به وحدت در داخل فلسطین و در خارج از آن بپردازد، پیروز می شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان شامگاه جمعه، ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام (ص) و امام جعفر صادق علیه السلام گفت: «امام خمینی، نقطه اختلاف درباره ولادت پیامبر اسلام را، به نقطه تلاقی و وحدت تبدیل کرده و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و در حالی که پرچم وحدت اسلامی را بر دوش می کشید، 12 تا 17 ربیع الاول را به عنوان هفته وحدت اسلامی معرفی کرد.

سید حسن نصرالله در بخشی از سخنرانی خود به رنج ها و محنت هایی که ملت فلسطین با آن مواجه است، اشاره کرد و گفت: در فلسطین، ملتی مظلوم وجود داشته که مورد آزار و اذیت قرار داشته و از محاصره و بحران های خفه کننده ای در سطح معیشتی رنج می برد که یکی از آنها، موضوع اسیران و موضوع آوارگان در داخل و خارج فلسطین است.

وی افزود: «در آنجا سرزمین اشغال شده و مقدسات هتک حرمت شده اسلامی و مسیحی وجود دارد».

دبیر کل حزب الله لبنان ادامه داد: هیچ فرد آزاده ای که دارای عقل و احساس و فطرت است، نمی تواند بگوید که این موضوع به من مربوط نمی شود چه برسد به اینکه این فرد، مسلمان باشد. این موضوع مصداق مداخله در امور داخلی دیگر کشورها نمی شود و نمی توان در اینجا بی طرف بود.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: امروز از مهمترین ابزارهای پایداری در فلسطین، حمایت مالی است. هر کسی که توانایی دارد باید کمک مالی کند و هر کسی که پول و سلاح نمی تواند به فلسطینی ها بدهد، باید موضع گیری و پشتیبانی کند نه اینکه به بهانه های واهی همانند آن چیزی که در بسیاری (از کشورها) در جهان عرب وجود دارد، پشتشان را خالی کند.

وی اضافه کرد: امروز یکی از مهمترین مبارزه ای که باید انجام شود و می تواند به صورت فردی نیز انجام شود و همه ما توانایی آن را داریم، ابراز موضع، دیدگاه و تحریم است.

دبیر کل حزب الله لبنان به کنفرانسی صهیونیستی که اخیرا در اربیل عراق برگزار شده بود، اشاره کرد و گفت: موضع رسمی و قضائی در عراق، فتنه را از همان روز اول قطع کرد و اگر کنفرانس اربیل بدون واکنش دینی، ملی و رسمی مواجه می شد، الان وضع متفاوت بود.

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود به تظاهرات در یمن نیز اشاره کرد و گفت: شاهد راهپیمایی عظیمی در یمن بودیم و باید به این اراده ملی احترام گذاشت. این ملت یمن بود که به صورت میلیونی تحت پرچم این رهبر حضور یافت و این جنبشی ایمانی و جهادی است و در نتیجه، جهان و شورای امنیت باید به جای محکوم کردن قربانی، به فشار علیه آمریکا، سعودی ها و دیگر قدرت های حاضر در جنگ یمن بپردازد.

وی در ادامه با تاکید بر این موضوع که دفاع از رسول الله و اسم پیامبر، از اوجب واجبات بوده، گفت: مسلمانان، علمای آنها، نخبه ها و جنبش های اسلامی باید در برابر گروه وحشی، تروریستی و قاتل داعش قرار بگیرند که بدترین تصویر را از اسلام و پیامبر اسلام از زمان بعثت ارائه داده اند.

وی با تاکید بر نزدیکی مسلمانان به هم، اضافه کرد: «زمانی که سنی و شیعه شانه به شانه هم به مبارزه پرداختند توانستند بر داعش پیروز شوند و دشمنانمان که خواستار سیطره بر ما در منطقه هستند می خواهند که ما به جنگ با یکدیگر بپردازیم». // 114

کلیدواژه