آبان 06, 1400 04:48 Asia/Tehran [Updated: آبان 06, 1400 04:51 Asia/Tehran]
  • حزب الله: داعش همچنان یکی از خطرناک‌ترین تهدیدهای عراق است

حزب الله لبنان روز چهارشنبه در پی حمله تروریستی داعش به روستای «الرشاد» از توابع شهرستان المقدادیه در استان دیاله عراق در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این حمله، این گروه را یکی از خطرناک‌ترین تهدیدهای عراق عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این بیانیه آمده است: این حمله تروریستی نشان داد که گروه تروریستی داعش همچنان یکی از بزرگترین خطرهایی است که عراق و وحدت ملی این کشور را تهدید می کند و کشورهای حامی داعش به تجاوز خود به عراق و امنیت و ثبات این کشور ادامه می‌دهند.

این بیانیه افزوده است: این جنایت اتحاد عراقی ها و همبستگی آنها و تلاش برای تعقیب عناصر باقیمانده تروریست های داعشی و نابودی آن ها را می طلبد.

حزب الله لبنان ضمن همبستگی با دولت و ملت عراق و همدردی با خانواده قربانیان این حمله تروریستی تأکید کرده است که ملت عراق با سابقه ای طولانی در مبارزه با تروریسم، قادر به تحقق این هدف و در امان نگه داشتن عراق از خطرهای پیش رو است.

منابع خبری سه شنبه شب از حمله عناصر گروه تروریستی داعش به چند روستا در استان دیاله، شرق عراق خبر دادند؛ در این حمله بیش از 15 نفر کشته  و 18 نفر دیگر زخمی شدند.

با وجود شکست گروه های تروریستی داعش درعراق، بقایای این تروریستها همچنان در این کشور حضور دارند.ارتش و نیروهای الحشدالشعبی عراق تاکنون عملیات متعددی را برای  پاکسازی مناطق مختلف این کشور از اشغال  گروه های تروریستی انجام داده اند که این اقدامات همچنان ادامه دارد.125

کلیدواژه