آبان 29, 1400 19:05 Asia/Tehran [Updated: بهمن 04, 1400 16:10 Asia/Tehran]
  • عملیات ارتش یمن علیه پایگاه‌های حساس پنج شهر عربستان

مراکز و پایگاه‌های حساس در پنج شهر عربستان سعودی هدف حمله نیروهای یمنی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن عصر امروز (شنبه) در کنفرانس خبری اظهار داشت: نیروهای مسلح یمن در پاسخ به افزایش حملات وحشیانه نیروهای ائتلاف به سرکردگی عربستان، در هشتمین عملیات «موازنه بازدارندگی» مراکز و پایگاه‌های حساس در شهرهای ریاض، جده، ابها، جیزان و نجران عربستان را هدف قرار دادند.  

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: نیروهای مسلح یمن با چهار فروند پهپاد از نوع «صماد 3» پایگاه ملک خالد در ریاض و پایگاه‌های نظامی فرودگاه بین المللی ملک عبدالله در جده را هدف قرار داد. 

یحیی سریع اضافه کرد: همچنین پالایشگاه «آرامکو» عربستان در جده را با چهار فروند پهپاداز نوع «صماد 2» هدف قرار گرفت.  

وی افزود: در این عملیات نیروهای مسلح یمن به وسیله یک فروند پهپاد از نوع «صماد 3» موفق به هدف قرار دادن یک پایگاه نظامی مهم در فرودگاه بین المللی «ابها» شدند و و با پنج فروند پهپاد از نوع «قاصف 2 K» اهداف نظامی مختلف در مناطق «ابها»، «جیزان» و «نجران» را بمباران کردند. 

سرتیپ سریع اظهار داشت که نیروهای مسلح یمن با 14 پهپاد از نوع «صماد 3»، «صماد 2» و قاصف 2 K» در این عملیات گسترده شرکت کردند. 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن بر توانایی این نیروها جهت انجام عملیات تهاجمی بیشتر علیه عربستان سعودی و امارات در چارچوب دفاع مشروع از وطن و مردم این کشور تاکید کرد. 

هواپیماهایی ائتلاف سعودی از عصر پنجشنبه تا بامداد شنبه، ده‌ها بار به صنعا پایتخت و استان‌های صعده، الحدیده و عمران حمله کرده بودند. 

عربستان از مارس 2015 در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد.

بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

117

بیشتر بخوانید:

حمله پهپادهای یمن به مناطقی در جنوب عربستان

 

کلیدواژه