دی 24, 1400 00:58 Asia/Tehran [Updated: دی 24, 1400 00:59 Asia/Tehran]
  • قصد ترکیه برای دیوار کشی به دور شهر «اعزاز» سوریه

یک وبسایت سوری در گزارشی به نقل از منابع خود از قصد ترکیه برای دیوارکشی به دور شهر «اعزاز» در شمال حلب و جداسازی این شهر از دیگر مناطق این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وبسایت أثر پرس، روز پنج شنبه نوشت که ترکیه در ۲۴ ساعت گذشته تعداد زیادی دیوارهای سیمانی پیش‌ساخته وارد اعزاز کرده است. 

ارتفاع این دیوارهای پیش ساخته که چهار متر است، با کامیون از ترکیه حمل شده و با عبور از مسیر عفرین-اعزاز در اطراف این شهر تخلیه شده‌اند.

این دیوار قرار است در مرحله اول به طول دو کیلومتر از بیمارستان ملی اعزاز که در خارج از شهر قرار دارد به سمت ورودی «الشط» کشیده شود.

به گفته منابع مطلع، ترکیه با این بهانه که قصد دارد از این دیوار به عنوان یک عامل دفاعی در برابر حملات داعش و کردهای سوریه استفاده کند، اقدام به ساخت آن می‌کند.

ترکیه در سال‌های گذشته در برخی مناطق اشغالی «عفرین» اقدام به دیوارکشی کرده بود.

ارتش ترکیه از سال ۲۰۱۶ به این سو در دو عملیات سپر فرات و شاخه زیتون چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله عفرین و شهرهای الباب، اعزاز و جرابلس را در شمال این کشور تصرف کرده است.

 ترکیه درحالی بر ادامه مبارزه با عناصر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) در شمال سوریه تاکید دارد که مردم و دولت این کشور بارها به اقدامات نظامی نیروهای ترکیه ای در خاک سوریه اعتراض کرده اند.125

کلیدواژه